Format -> Nagranie danych -> Odzyskanie danych (?)

(Mrozny86) #1

Witam,

Mam następujący problem:

System plików NTFS (raczej na pewno, być może FAT 32), dysk znajduje się w laptopie,

Pojemność 56GB, około 41GB było zajętych przed sformatowaniem, zależy mi na odzyskaniu danych rzędu do 500mb - są to głównie pliki worda oraz exela.

Oto co zrobiłem:

Sformatowałem dysk, następnie podzieliłem go na dwie partycje(podczas podzielenia na partycje każda z osobna została jeszcze raz sformatowana - robiłem to podczas instalacji Windowsa XP i tam po podziale na partycje trzeba je jeszcze raz sformatować, o ile sie nie myle)

na jednej partycji zainstalowalem Windowsa XP oraz programy (partycja ma 25GB) oraz skopiowałem jakieś swoje dane(głównie filmy), na drugiej partycji (partycja ma 31GB) skopiowałem jakieś swoje dane(też w większości są to filmy).

Obie partycje całkowicie zapełniłem (na każdej zostało jakieś 1 GB wolnego).

Dysk użytkowałem przez około miesiąc, jednak nie dokonywałem jakichś dużych operacji jeśli chodzi o kopiowanie i kasowanie plików.

Problem:

Da sie jakoś odzyskać te około 500mb(lub mniej - dokładnie niepamiętam) danych na których mi zależy?

Chciałbym sie zapytać czy da sie to zrobić jakimś programem, a jeśli nie to ile to orientacyjnie mogłoby kosztować u "ludzi z branży", jestem z Poznania, jeśli ktoś zna jakąs firme to poprosze od razu o nazwe.

Będę wdzięczny za pomoc!

Pozdrawiam,

(Dimatheus) #2

Witaj !!

Czekaj, czekaj... Bo się pogubiłem. Czyli mam rozumieć, że miałeś dysk, na którym były dane, które teraz chcesz odzyskać, sformatowałeś go, pozmieniałeś partycję, sformatowałeś raz jeszcze i przez miesiąc użytkowałeś go praktycznie całego nadpisując danymi ?? I teraz chcesz odzyskać dane - w dodatku sam nie wiesz jakie ?? No cóż - nie wróży to za dobrze... Prawdopodobnie nawet firma zajmująca się profesjonalnie może mieć problemy z odzyskiem - oczywiście już nie mówiąc o tym, ile to będzie kosztować...

Powodzenia !!

Dimatheus

(Janek Max) #3

wiem, że jest jedna firma w Polsce, która robi takie rzeczy - ta od Rapaczyńskiej - ale to trochę kosztuję

Znalazłem w sieci program Drive Rescue i Easy Recovery Professional.Wersję trial tego programu można pobrać po zarejestrowaniu się, ze strony producenta

Pełna wersja jest niestety bardzo droga (ponad 2000 PLN)

Więc może ci się uda.