Format partycji Backup and Recovery

(Marjan2003) #1

Witam i przepraszam jeśli wiadomość jest w nieodpowiednim dziale. Mam dość poważny problem. Zrobiłem format partycji na której miałem zainstalowany HP Backup and Recovery. Chciałby go przywrócić lub zgarć z płyty ale nie wiem jak. Czy jest na to jakiś sposób czy muszę dzwonić do HP? Zależy mi aby mieć go z powrotem ponieważ mój system często nie chce wystartować a to jedyny sposób na jego ożywienie. Bardzo proszę o pomoc.

(Grzegorz Ch) #2

jeśli przed skasowaniem partycji HP Backup and Recovery wykonałeś sobie płyty DVD z obrazem systemu, to windowsa możesz przywrócić z płyt. Ustawiasz w BIOSie start z płyty (o ile nie masz już tego zrobionego) i uruchamiasz komputer w płyty nr 1. dalej już postępujesz zgodnie z informacjami na ekranie :slight_smile:

(Marjan2003) #3

Tak, zgrałem sobie na płyty zaraz po zakupieniu nagrałem na płyty. Gdzie i jak ustawić ten BIOS? Nigdy tego nie robiłem i szczerz ,,mówiąc" boję się to robić. Dotychczas podczas startu CD-rom pokazywała się zawartość ale nic nie startowało. Proszę napisz jak to z tym BIOS-em zrobić.

(Grzegorz Ch) #4

całkiem możliwe, że masz już ustawiony start komputera z płyty. Włóż płytę nr 1 do napędu i zresetuj komputer. Jeśli masz już ustawiony start z płyty, to zamiast systemu z dysku wystartuje program do odzyskiwania z płyty.

(Sebos99) #5

Przy uruchomieniu komputera wciskasz delete

Zakładka Advanced BIOS Features

Boot Device Select:

1: CD, DVD

2: dysk twardy

3: cokolwiek

(Marjan2003) #6

Zrobiłem to w ten sposób:HP ProtectTools Security Manager wybrałem BIOS Configuration, a następnie System Configuration. Przy pozycji CD-ROM Boot zaznaczyłem Enable. Właożyłem płytę DVD 1 i wyłączyłem komputer. Włączyłem i pojawia się komunikat, żeby włozyć płytę DVD 2. Więc zamieniłem płyty. Potem włożyłem DVD 1. Zainstalowało się ale nadal nie mam partcji odzyskiwania. Przed formatem na dysku E [tej partycji z ackup and Recovery] było zajęte nieco ponad 6 gb. Teraz jest cała wolna. Wrazie problemów nie będę mógł odzyskać systemu a nie chciałbym szędzie nosić ze sobą płyt. W jaki sposób przywrócić ten program HP Backup and Recovery? Jest możliwa jego ponowna instalacja. Miałem go już wgranego. Czy muszę dzwonić do firmy [co mi się nie usmiecha]. Jak znam życie zaraz każą płacić a i swoję będę musiał odczekać [chociaż mam jeszcze gwarancję jeśli to jest istotne].