Format rmvb

witam…

mam mały problem z tym formatem. otóż pobrałem plik (145kb) i chciałem go odpakować deamonem. nie czyta on tego dormatu i mam teraz problem. mógłby ktoś mi doradzić jak moge odpakować ten plik ?

serdeczne dzięki

Real Alternative!

I otwierasz jakimś odtwarzaczem filmowym.

http://www.amnezja.org/modules.php?name … e&sid=2912

Nie jakimś.

Aby mozna otwierać w różnych odtwarzaczach trzeba zmienić rozszeżenie pliku na .avi

a jak moge zmienić rozszerzenie rmvb na avi? :? jst jakiś do tego program ? bo napewno nie deamon ;/

No co ty. Musisz mieć ustawione aby widoczne były nazwy i zmieniasz np.

film.rmvb na film.avi. Samo rozszeżenie.

Lazikar, no coś ty :shock:

Żadnego rozszerzenia zmieniać nie trzeba. Po zainstalowaniu Real Alternative otworzymy plik bez problemu w dowolnym odtwarzaczu.

Damian a masz może linka gdzie moge znaleśc ten Real Alternative. i czy on odtworzy mi plik z rozszerzeniem rmvb ?

Lazikar co do twojej porady to ona nie powiodła sie. spróbowałem zrobić jak polecasz czyli zmieniłem rozszerzenie z rmvb na avi ale nadal programy do odtwarzania nie obsługują mi tego pliku. all player np. twierdzi że nadal nie jest to plik avi. :?

Boczi już podał!

BTW

Real Alternative to tylko kodek! Ale po jego instalacji film odtworzysz już w WMP, AllPlayerze, CinemaPlayerze, BestPlayerze i innych… :wink:

Co do porady lazikara…

Zapewne chodziło o to, że nie wszystkie playery “widzą” pliki z takim rozszerzeniem …stąd ta zmiana na avi.

rzeczywiście :? pomyłka ;/

sprawdze czy zadziała.

najpierw miałem plik z rozszerzeniem rmvb po pibraniu. starałem się odtworzyć widniał napis że program nie obsługuje tego formatu. zrobiłem tak jak lazikar mówił czyli zmieniłem format na avi i nadal było to samo. stąd ten post.

Lazikar się chyba ciut zapędził :slight_smile: Konwersja nie polega przecież na podmianie rozszerzenia pliku. Taka analogia: jak zamienisz bmp na jpg to czy tym sposobem od razu ci się obrazek skompresuje? :shock:

Czy mam bronić Lazikara przed niezrozumieniem sensu jego wypowiedzi?

Jeżeli jeszcze ktoś nie skumał, to:

  1. Lazikar wypowiedział się już pod postem bocziego, w którym to został podany link i nazwa kodeka RA.

  2. Kodek wiadomo do czego służy, chyba nie muszę tłumaczyć…

  3. Zmiana rozszerzenia, to nie konwersja formatu!

A jak jest niby z DivX’ami? jakie mają rozszerzenie?

-przecież to to samo… format divx nie jest tożsamy z formatem avi, a jednak filmu divx mają rozserzenie avi! :wink:

Tak więc rozszerzenie .avi, powoduje, że nie trzeba tworzyć nowych skojarzeń, jednak do poprawnej interpretacji tego formatu nadal jest niezbędna instalacja ww kodeka Real Alternative…

Mam nadzieję, że teraz zostało to jasno wytłumaczone… :wink:

Dokładnie tak. Jednak myślałem o zmianie po instalacji kodeków podanych przez Bocziego. One sa oczywiście niezbedne. :smiley:

już problem jest zażegnany. plik już mogłem otworzyć. dzieki wszystkim za odpowiedzi. temat można zamknąć :slight_smile: