Format windows 7 home premium

Witam od razu mówię że piszę z androida i nie widzę co piszę . Do problemu: Mam windows7 home premium i chciałbym sformatować dysk twardy C bo mam jakiegoś wirusa , który dodaje do nazwy pliku na pulpicie jego rozszerzenie i się nie uruchamia np . Media player czy roblox . Problem główny chciałbym sformatować dysk twardy C ale żeby zostały pliki systemowe . Da się tak ? Pozdrawiam

Możesz spróbować reperacji nakładkowej (https://www.fixitpc.pl/topic/1234-reperacja-nakladkowa-bez-utraty-danych/) by zachować dane, ale potem trzeba i tak doczyścić komputer z możliwie wyciszonej infekcji. Jakaś część oprogramowania może też wymagać ponownej instalacji by działała poprawnie / stabilnie.

ale żeby zostały pliki systemowe

ale jak mają zostać same systemowe, to wgra je instalator na świeżo, na pewno nie chodzi ci o twoje pliki wgrane na komputer by je odratować?


Jak chcesz powalczyć z infekcją to można spróbować FRST w trybie awaryjnym:

https://forum.dobreprogramy.pl/c/dla-specjalistow/bezpieczenstwo - temat obecny możesz tam przenieść, jak stwierdzisz że wolisz sprawdzić czy da się go odratować w czasie akceptowalnym niż ponowna instalacja i oprogramowanie komputera przednimi aplikacjami (gry, przeglądarka, jakiś komunikator np. TS3 / Discord, lepszy program antywirusowy itd.).

1 polubienie

Przyjacielu , zrobię to jutro bo dzisiaj jestem w gościach infekcja wygląda tak : ściągam np. jakiś plik exe i do nazwy jego dochodzi jego format pliku na przykład : roblox>.exe< to exe zrobiło się około 4 dni temu . To może być jakiś ransomware? (Dziękuję za pomoc na innych forach nikt mi nie odpisywał) Logi wstawić że wczoraj czy świeże?

Najlepiej świeże, bo mogła się rozszerzyć czy pobrać kolegów w tle.

Witam Mam windows7 home premium i chciałbym sformatować dysk twardy C bo mam jakiegoś wirusa , który dodaje do nazwy pliku na pulpicie jego rozszerzenie i się nie uruchamia np . Media player czy roblox i wychodzi roblox.exe . Problem główny chciałbym sformatować dysk twardy C ale żeby zostały pliki systemowe . Da się tak ? I proszę o nazwy wirusów której są podlegają opisowi . Logi wstawię jutro około 7:00 bo dzisiaj jestem w gościach . I logi z frst wstawić sprzed 2 dni czy świeże? Pozdrawiam .

Logi najświeższe i poczekaj aż ktoś sprawdzi

Ale od której mniej więcej jest jakiś człowiek tutaj ? (Ja od 7:10 będę wstawiał logi ) . Ale przyjacielu ja nie wiem czy wirus pozwoli zrobić te logi.

możesz teraz zrobić i wstawić ktoś sprawdzi jak będzie miał czas

Jestem w gościach więc najprędzej około 7:00 a są wirusy , które się tak zachowują? Mi bodajże hitmanpro wykrył trojanheur 2563875 i miałem adware.norrasie , ramnita.B i trj.generic (ramnita oraz generica około 4 miesiące temu).

Logi FRST świeże.
Formatowanie usuwa z dysku wszystko. W takich przypadkach nie robi się “formata”. Instalacja nakładkowa systemu też nie gwarantuje, że coś wrednego nie zachowa się choćby na drugiej partycji, czy w rozruchowym
Czysta instalacja systemu gwarantuje czysty system. Podczas instalacji usuwa się wszystkie partycje i tworzy nową systemową, powiedzmy 60GB. Potem instalator windowsa formatuje i instaluje system. Gdy będzie system zainstalowany i wgrane sterowniki, wtedy jakimś programem choćby easeusem masterem free tworzy się nowe partycje.
Co do zachowania ważnych plików i folderów, to można sobie część nagrać na płytę, czy pendrive, część umieścić na hostingu meganz. Ja tak robiłem, najwyżej pakowałem foldery programem 7-zip na hasło. Trochę trwa przerzucenie z powrotem na dysk, ale warto, o ile zachowane pliki nie mają wirusa, bo to by było niefajnie.

Swoją drogą pobierz roguekiller i uruchomisz skanowanie. Samo użycie skanowania RK zatrzyma proces wirusa. Ten program tak ma i nawet gdybyś nim nie usuwał zagrożeń - na starcie zatrzymuje procesy wirusów. Wtedy wykonasz skanowanie programem FRST - bezproblemowo.

Przyjacielu dziękuję ci bardzo zrobię to jutro tym rougekiller dam logi z rougekiller (o ile je robi) i dam z frst

Na przyszłość nie zakładaj dwóch identycznych wątków!

2 polubienia