Format Windows

Witam.

Zrobiłem format, lecz wystąpił pewien błąd z dźwiękiem… teraz chcę sformatować jeszcze raz tylko że z innej płyty. Ale gdy odpalam płytkę i chcę przeinstalować wyskakuje komunikat, że “Instalator nie może kontynuować ponieważ wersja systemu Windows na tym komputerze jest nowsza od wersji na dysku CD” I Właśnie chciałbym się zapytać jak to obejść?

Nie obejdziesz tego.

Co do windowsa. Czasem jest tak że się zainstaluje poprawnie a czasem tak że będą problemy od samego początku.

Sformatuj jeszcze raz z tej samej płyty z której instalowałeś.

Musisz odpalić płytę przed bootowaniem systemu, czyli z “BIOSu”.

Znaczy musisz uruchomić kompa nie z dysku tylko z płyty Windowsa.

Adam wytłumacz dokładnie co i jak, bo jestem zielony… :frowning: Chodzi o to że mam włożyć płytę i uruchomić ponownie komputer? Właśnie o to także chodzi że nic się wtedy nie dzieje… Włącza się jak zawsze.

Edit

A ponowny format znów chyba nic nie, ponieważ już 3 razy formatowałem i wciąż ten sam błąd z dzwiękiem.

Wchodzisz w BIOS > Advanced BIOS Features > First Boot Device ustawisz CDROM > zapisujesz ustawienia i wychodzisz > po wyszukiwaniu sprzętu wyskoczy Ci coś w stylu “naciśnij dowolny klawisz, żeby uruchomić z płyty” to klikasz np: spacje, czy enter i już.

Podaj jaką masz karte dźwiękową.

A zainstalowąłeś sterowniki do płyty głównej i do reszty ( czyli do k. dźwiękowej, graf etc.)

Bez sterowników nie ma dźwięków.

Ściągnij sterowniki do tej karty ja mam to samo po formacie… tylko teraz juz je mam przygotowane:)

Chyba to: Sound Blaster PCI128 (tak pisze na płtyce :slight_smile: ) tu opisałem swój problem z dźwiękiem viewtopic.php?f=2&t=245220

spróbuj zainstalować te lub te stery.

Pierwszy nic nie dał, wciąż to samo. Drugi nie działa. Ale to nie ważne… Powiedz mi dokładnie jak byś mógł, jak to zrobić :slight_smile: -->

A to co podałem (w BIOSie) to znalazłeś, bo może się trochę inaczej nazywać.

Gdy wchodzę w bios> Boot > Boot Device Priority, pod 1st Boot Device są 4 możliwości:

1st Floop Drice,

PM-WDCWD800JB-00JJCO,

SM-HL-DT-ST-DVDRAM GSA-4081B

i Disabled.

Bierzesz SM-HL-DT-ST-DVDRAM GSA-4081B, potem ESC > Save&Exit setup > jak się zresetuje i minie ekran POST to będzie pisało coś takiego: “naciśnij dowolny klawisz, żeby uruchomić z płyty” klikasz coś > potem instalator będzie lądował stery > naciskasz enter > F8 > potem będzie naprawa - naciskasz ESC > i tera wybierasz partycje na którą ma się zainstalować system > Enter > szybki format i format plików NTFS > Enter i się instaluje.

Jak coś nie w kolejności to sorry, ale ja to z pamięci pisze.

-a nie przypadkiem floppy drive? Zamiast tego ustaw w BIOSie cd-rom :slight_smile:

kwasior , Kudlaty888 napisał że nie ma cd-rom to jak ma to wziaść nie wiesz przypadkiem?? Floop Drive to dyskietka --.–… Kudlaty888 zrób tak jak doradził adam749.

Dudpis , chodziło mi o to żeby Kudlaty888 zmienił Floop Drice na CDROM (zmienia się to klawiszami + i -).

Gdzie przeczytałeś, że Kudlaty888 nie ma cd-rom’u?

Pisze wyraźnie, że ma napęd. :stuck_out_tongue:

;d chodziło mi o to, że Kudlaty888 nie ma w biosie fukcji “cd-rom”, tylko “SM-HL-DT-ST-DVDRAM GSA-4081B”. Przepraszam źle się wyraziłem ;p…