Format windowsa - a bootscreen został

Mam niemały problem. Dostałem kompa na którym nie bootował się XP. Zainstalowałem Windows 7 i jakimś programem do edytowania boot managera czy jakoś tam dodałem do boot screena XP. Dobra, system sie zaczął odpalać. Zrobiłem na XP Boot.ini (bo wyskakiwał komunikat “Nieprawidłowy plik boot.ini”), i zabrałem się za usuwanie W7. No to trzasnąłem formata partycji. Ale boot screen z 7 pozostał :confused: O ile pamiętam boot screena z XP, to ten z Sevena wyglądał inaczej. W boot.ini w XP mam jeden system i ustawiłem by nie pokazywał menu wyboru. I teraz nie wiem co zrobić żeby tego boot screena z 7 nie było, tylko od razu XP się uruchamiał.

Włóż płytkę z XP, po załadowaniu instalatora, kiedy pojawi się zachęta do instalacji, naciśnij klawisz R.

Po załadowaniu się Konsoli Odzyskiwania wpisz następujące polecenia:

fixmbr

fixboot

bootcfg /rebuild

Po każdym poleceniu naciskamy klawisz ENTER! !!

Wszystkie pytania odpowiadamy na literę T.

Następnie wpisujemy polecenie exit i możemy wyjąć płytkę z XP i cieszyć się starym, dobrym boot managerem (nie bootscreen) XP :slight_smile:

użyj vistabotpro :lol:

VistaBoot PRO może narobić więcej szkód, niż pożytku. Niektórzy internauci uznali VistaBoot PRO za “dziurawą” wersję programu EasyBCD.

A co będzie, jeżeli po użyciu VistaBoot PRO padnie sektor rozruchowy dysku i nic nie pomoże? Najlepszym sposobem jest działanie z płytki XP.

Takie programy mogą spowodować uszkodzenie sektoru rozruchowego dysku, uszkodzenie tabeli partycji (czy jakoś tak) lub inne rzeczy mogą się stać z komputerem.

PS.

fixmbr - Instaluje boot manager XP do sektora rozruchowego dysku (najpierw tam wszystko kasuje)

fixboot - Instaluje pliki niezbędne do uruchomienia systemu Windows XP i całkowicie oczyszcza sektor rozruchowy dysku z resztek pozostałych po starym boot managerze

bootcfg /rebuild - Szuka wszystkie zainstalowane systemy operacyjne Windows XP i starsze i na podstawie listy zainstalowanych systemów polecenie dodaje wpisy do boot managera XP i aktualizuje plik boot.ini.

Dzięki dzięki dzięki dzięki dzięki :slight_smile: