Format windowsa xp

Witam. Chce zrobić format windowsa XP ale taki zeby np. tylko naprawić system windows czy cos w tym stylu… nie chce zeby mi usuneło wszystkie pliki co mam na kompie… chce aby wszystko zostalo tylko zeby poprawic te bledy w windowsie bo czasami sie sam wylacza i uruchamia sie 15 min … Da sie tak zrobic? czy wszystko mi usunie jak bede robil formata?

Masz na myśli naprawa Windowsa z płytki z systemem.Tak da się wrzucasz płytę i dajesz napraw już za bardzo nie pamiętam jak to dokładnie wygląda.Ale wiem że takie naprawianie trwa tyle co instalacja.Nic nie usuwa.

Ustawienie bootowania z płyty, następnie po pokazaniu się możliwości w instalatorze (typu zainstaluj system Windows, napraw i inne) naciskamy R. Postępujemy zgodnie z instrukcją. Tzn. jakbyś mógł przepisać jakie błędy, co się dzieje, no moja czarodziejska kula niestety przestała dzisiaj działać. Napisz dokładnie co się dzieje to ci pomożemy.

Tak jak kolega pisze

Bootujemy komputer z płyty instalacyjnej Windowsa XP i przechodzimy kolejnymi krokami do momentu, w którym wybieramy partycje lub dysk, na którym system ma być zainstalowan y.

W tym momencie wciskamy R – Naprawa i dalej postępujemy tak jak w przypadku normalnej instalacji systemu.

Instalator naprawi, podmieni lub skopiuje brakujące lub zmodyfikowane pliki systemowe.

Dla informacji nie pierwsze R -napraw jakie będziesz miał tylko dalej.

Więc jest prawie tak jak pisał mój poprzednik, z tym że na ekranie z napisem “wcisnij R aby…” idziemy dalej tak jak w zwykłej instalacji, dopiero potem instalator szuka zainstalowanych kopii windowsa i pyta czy naprawiać. Z tego co i jak piszesz wnioskuje że nie posiadasz zbyt dużej wiedzy w tej dziedzinie wiec proponuje na wszelki wypadek skopiować gdzieś wszystkie dane z dysku C przed próbą naprawy.

Na koniec chce dodać że pracowałem 2 lata w serwisie i powiem ze komputer zazwyczaj po takiej naprawie nie włącza się szybciej tylko dłużej, tego typu naprawa ma sens jesli system z jakiejś niewyjaśnionej przyczyny przestał się uruchamiać.

Proszę bardzo: klik pkt 5b.

Masz tam opisane co i jak :slight_smile: .