Format XP-brak dysku

Próbuję sformatować dysk z płyty instalacyjnej XP. Kiedy pojawia się ekran z opcjami

1.Aby rozpocząć instalacje systemu Windows naciśnij klawisz Enter

2.Aby naprawić istniejąca instalacje systemu przy użyciu konsoli odzyskiwania naciśnij klawisz R.

3.Aby zakończyć naciśnij klawisz F3.

wybieram ENTER i wtedy pojawia się komunikat że nie można znaleźć dysku. Jak to obejść?

Potrzebne są do tego sterowniki SATA, zintegrowane z płytką instalacyjną, na dyskietce, pendrive itp. Poszukaj ponieważ było o tym mnóstwo razy ( :arrow: forumowa szukajka :slight_smile: )

Na początku instalacji pyta się Ciebie, czy chcesz dodać nowe kontrolery (urządzenia), chyba F6. Wtedy ładujesz sterowniki do kontrolera SATA.

geleks , masz może laptopa?

Tak mam.

W takim razie podaj model laptopa.

no to masz dwie możliwości

  1. zintegrować sterowniki

  2. przestawić w biosie na idę i już nie trzeba integrować - ale możesz nie mieć możliwości zmiany to zależy jaki komputer i jaka wersja biosu

Nie ma takiej możliwości, próbowałem wgrać sterowniki z pendrive ale pyta o dyskietkę. Czy w biosie można zmienić tak żeby sterownika szukał z pendrive?

W dniu 25.04.2008 , o godzinie 20:12 został dopisany post przez geleks

BTW: Jak zintegrować sterowniki

Sterowniki SATA możesz zintegrować z płytą instalacyjną systemu operacyjnego za pomocą programu nLite.

próbujesz instalować XP od razu ze zintegrowanym SP2?

Nie, nie ma SP2 na płytce.

zintegruj sp2 zintegruj sterowniki i po problemie. nlite - obsługa łatwa i intuicyjna.

Z pendrive nie da się załadować sterów SATA, tylko i wyłącznie integracja SP2 i sterami lub załadować stery z dyskietki.

Scorpio , masz rację, do mojej wypowiedzi wkradł się drobny błąd :wink: Przepraszam wszystkich, a w szczególności Ciebie geleks.

Z instalki XP wybieram I386, a z płyty ze sterownikami do płyty głównej wybrać tylko sterowniki do dysku czy cały katalog ze sterownikami?

W dniu 26.04.2008 , o godzinie 16:23 został dopisany post przez geleks

Zintegrowałem Xp z SP2 i sterownikiem. Na zakończenie Nlite pojawia się opcja zapisu ISO, wybieram ją. Wypalam płytę. Odpalam kompa - system ładuje się z dysku, mimo że ma ustawiony boot z CD.

Płytka startuje ale jeszcze musisz nacisnąć jakiś klawisz, najlepiej spację (masz +/- 5s). Wszystko pisze ci na ekranie.

Próbuje wystartować z oryginalnej płyty z XP + dodać sterowniki z dyskietki. Pojawia się komunikat o błędzie 18 w viasraid.sys w "line2108 d:\xpsp1\base\boot\oemdisk.c. Mówi wam to coś?

W dniu 26.04.2008 , o godzinie 16:54 został dopisany post przez geleks

Nie pojawia się żaden komunikat, naciskanie klawiatury nic nie daje. Szukałem jakiegoś w miarę obszernego manuala do integracji w Nlite ale jakoś nie wpadłem na nic. Podejrzewam, że popełniam błąd gdzieś w trakcie tworzenia systemu. Cały plik z systemem zajmuje nieco ponad 1GB…Może należy skopiować tylko niektóre składniki instalatora Windows?

Sterownik sata dołącza się z pliku *.inf.

[nlite - przewodnik]