Format xp na laptopie

Witam

Chcę zrobić sobie format xp na moim lapku (Asus X51L), ale podczas instalacji pokazuje mi się komunikat, że nie wykryto żadnych dysków i instalacja nie może być ukończona. Jak to naprawić?

Proszę pomóżcie

Z góry dziękuje

zmien w BIOS ustawienia HDD z SATA na IDE.

już na tym forum było kilka postów odnośnie tego, przeczytaj je.

Chodzi dokładnie o tryb pracy kontrolera SATA. W Biosie znajdź SATA Mode i przestaw go z AHCI na IDE.

A gdzie to znajdę, bo szukałem ostatnio w biosie takich nazw i nic nie znalazłem?.. Udało mi się sprawdzić jedynie, że mam zainstalowane jakieś stery do dysku…

A czy takie przestawienie na IDE nie spowolni/zepsuje mi lapka?

Wytłumaczcie mi proszę dlaczego nie mogę normalnie zrobić tego formatu? Na stacjonarnym kompie jeszcze ani razu nie miałem takich problemów z instalacją XP…

A co mam wpisać w ‘szukajke’ by takie posty znaleźć? Jeśli faktycznie była już o tym mowa podajcie mi proszę jakiś link, lub słowa kluczowe, bym odnalazł takie tematy :slight_smile:

W Integrated Peripherals

Nie zepsuje. Może wyłączyć kolejkowanie NCQ.

Dlatego, że instalator nie ma sterowników trybu tekstowego dla kontrolera dysku. Możesz sobie zrobić płytę instalacyjną za pomocą programu nLite ze zintegrowanymi takimi sterownikami. Sterowników szukaj na stronie producenta laptopa.

Jako iż nie mogę nadal znaleźć nazwy Integrated Peripherals przesyłam wszystkie zdjęcia głównego menu mojego biosu. Oczywiście zakładam, że w zakładce ‘POWER’ szukanej opcji nie znajdę, ale i tak przesyłam wszystkie fotki:

BOOT

POWER

SECURITY

ADVANCED

MAIN

EXIT

Proszę niech mnie ktoś nakieruje na Integrated Peripherals

Co do sterowników to znalazłem takie:

Stery ale nie bardzo wiem, jak je zainstalować/gdzie je wypakować. Czytałem coś o tym programie nLite i mam go nawet na lapku, ale nie wiem, jak wypalić nim taką płytę, może mi ktoś z tym pomoże? Proszę

Tutaj Masz dokładną instrukcję do programu nLite: KLIK.

cosik_ktosik postępując według instrukcji natrafiłem na taki problem: dodając ‘pojedynczy sterownik’ nazwy sterowników trybu tekstowego mają inną nazwę niż w instrukcji. Rozumiem, że to może być inny sterownik niż ten dodawany w instrukcji, ale chodzi mi oto, że nie wiem jaką pozycję wybrać w ‘opcjach integracji sterownika trybu tekstowego’ - zaznaczyłem je na zdjęciu na czerwono, a zawartość folderu z sterownikami na zielono Proszę pomóżcie jaką integracje sterownika wybrać, by wszystko było dobrze zrobione?

Zdjęcie:

Klik

Pomoże mi ktoś z tym moim lapkiem?? Może mi ktoś odpowiedzieć czy dobre sterowniki znalazłem?? Bardzo proszę o odpowiedzi/pomoc

Nadal czekam na pomoc z tym moim lapkiem… Czy może mi ktoś pomóc?? Bardzo proszę