Formatowanie bez cd-romu

(Adampuchala) #1

Witam. Potrzebuję pomocy z dziedziny formatowania. Chcialbym sformatować partycję C , Jednak jest mały problem - CD-ROM nie działa. Musze oddac notebooka do serwisu wlasnie z tego powodu, a wolal bym, zeby był sformatowany, gdy go tam zaniose.

Jak macie jakas metode na formatowanie, to prosze, pomozcie...

Pozdrawiam.

(Juniorek) #2

spr spod windowsa z lini komend :wink:

jezeli masz partycje FAT to powinno raczej pojsc… gorzej z NTFS na C:

(Adampuchala) #3

Niestety. Tego tez juz próbowalem i nic. Mimo to , ze FAT mam…

Wyskakuje komunikat, ze dysk jest uzywany i nie mozna nic zrobic…

(Dziadek43) #4

To masz duży problem ale sprubuj uszkodzić XP tak żeby sie już nie uruchomił usun go polowe lub co idzie, a ty i tak nowego postawisz jak będzie cd naprawiony

(Adampuchala) #5

Rozumiem, ze w moim przypadku nie ma bezinwazyjnej metody usuniecia wszystkiego z dysku C. Wiec faktycznie mam problem.

Zaczynam nabierac dystansu do notebooków. Ze stacjonarnym kompem nie bylo by problemu. Odpinasz dysk i kasujesz na innym. A teraz, pozostaje mi chyba tylko spuscic glowe i narzekac… :frowning:

(artide2) #6

a nie da rady sformatować z poziomu dyskietki startowej np 98/ME ?nigdy nie próbowałem formatować xp z dyskietki,ale myślę,że może by dało rade :slight_smile:

(Adampuchala) #7

Nie da rady, bo nie mam stacji dyskietek. Mam bootowalny CD-ROM, ktory zrobilem X czasu temu, bo dyskietki przeciez nie mam gdzie wlozy, jednak w momencie gdy CD-ROM zawodzi, to brak mi pomyslu jak to zrobic. Pozdrawiam

(system) #8

Usuń explorer.exe z folderu C:\Windows, jeśli nie chcesz mieć Windowsa.

(Lasinski Jacek) #9

adamdnb zrób tak jak napisał Dziadek43 , jeszcze najlepiej w trybie awaryjnym. A nie masz możliwości podłączyć CD’romu pod USB.

(Adampuchala) #10

Spróbuje. Jezeli wiec nie odpisze to znaczy, ze mi sie udalo. :smiley: Dzieki

Złączono Posta : 23.02.2007 (Pią) 9:25

Mozliwosc mam, ale CD-ROMu USB nie mam. W tej chwili jestem w pracy i nie mam nawet mozliwosci zdobycia czegos takiego.

(Kamil Wojtasik) #11
  1. Jesli masz nagrywarke możesz bez problemowo sciągnac z witryny microsoftu dysk startowy 98/me.

2. uruchamiasz fdiska i zaznaczasz pokazuj partycje z poza dos…]

3. zaznaczasz usun partycje.

4. kasujesz

5. i masz czysty dysk :slight_smile: możesz także stworzyć nowe partycje

(Carlsbergxxx) #12

Nic nie stoi na przeszkodzie żeby wyciągnąć dysk twardy z laptopa! Powiem więcej - jak kupisz specjalną przelotkę, to nawet go podłączysz do zwykłego komputera. I wtedy formatuj do woli. Albo druga opcja - ściągnij Linuksa bootowalnego z Pendrive’a np. Damn Small Linux i sformatuj dysk z jego poziomu. Oczywiście zakładam że masz USB w laptopie.

(Adampuchala) #13

Mam nagrywarkę, która nie działa…

Złączono Posta : 23.02.2007 (Pią) 10:25

Stoi na przeszkodzie - Komp jest zaplombowany i wlasnie chce go oddać na gwarancję, bo CD-ROM nie dziala.

Złączono Posta : 23.02.2007 (Pią) 10:27

Pendrive’a też nie mam :frowning:

Złączono Posta : 23.02.2007 (Pią) 10:32

Ewentualnie mam jeszcze jedno pytanie. Jak usunąć explorer.exe z folderu C:/windows ?? Wyskakuje komunikat, że nie można go usunąć. Zmieniłem mu atrybut na normalny, bo był archiwalny i dalej nic…

(Aju) #14

zobacz tym http://killbox.net/

i po lewej Download KillBox

a to ze nie bedzie windwsa to zaden problem zeby zobaczyc co jest i było na komputerku :lol:

(Adampuchala) #15

Niestety tym tez nie da rady. :frowning:

(Joan Sunshine) #16

E tam usunięcie explorera nic nie da. Format też nic nie da > dla dobrego informatyka odzyskanie danych z takiego dysku jest łatwe, jak przeorasz dysk 8 razy albo więcej to może komuś się nie będzie chciało bawić. ewentulanie pozycz od kogoś pendrive’a. Ale najlepiej: wyjmij dysk i już. Co to za lap? Plomby na wnęce na dysk? Pierwsze słyszę.

(Adampuchala) #17

To jest ASUS A3H. Plomby ma naklejone na 2-óch śrubkach od spodu. Zalatwie gdzies zaraz pendrive-a i mysle, ze sobie poradze. Pozdrawiam