Formatowanie -brak dysku?

Powoli zaczynam mieć dosyć kompa. Chciałam go sformatować i mam dwa oryginalne systemy windows. Jeden to ten który był już kupiony i zainstalowany na kompie to XP Home. Drugi to też oryginał ale XP Pro. I chciałam zainstalować ten drugi to w chwili gdy wyskakuje mi okienko instalacyjne jest że nie mam dysku :? Co jest grane ? Wszystkie sterowniki są zainstalowane do płyty głównej itd… więc nie rozumiem.

Na początku instalacji musisz wcisnąć F6 (patrz u dołu ekranu) i z dyskietki wgrać stery do twardziela.

ale ja nie mam dyskietki :? mam tylko płytkę CD. Ja nawet nie mam stacji dyskietek bo to jest nowy komputer i teraz podobno tak jest :roll:

Jeżeli możesz od kogoś pożyczyć stacje dyskietek,to stery sciągniesz ze strony producenta dysku i po kłopocie.Niestety nie znam sposobu aby wgrać te stery bez dyskietki.Chyba że jeszcze ktoś coś wymyśli.

Ale wytłumacz mi dlaczego np. przy tym XP Home jest dysk a przy innych systemach nie ma :? sformatować to ja mogę ale tylko tym Home inny nie wchodzi jest właśnie ze nie ma dysku.

jaki dysk ATA czy SATA :?:

SATA

Podaj dokładnie firme i nazwe dysku, może znajdę sterownik.

i dlatego sa potrzebne sterowniki sterówniki do dysku SATA, być może Windows Home Edition jest z SP2 i dlatego nie ma tekiego problemu jak w Windows XP Professional :slight_smile:

No racja jest z SP2 :? a z kolei XP Pro jest że tak powiem “goły”. To teraz skąd mam wziąść stery i jak je wgrac ?

Dysk mam Wester Digital WD2500JS 250 GB 8 MB SATA2 7200rpm -dokładnie taki

sterowniki powinny znajdować się na płyce to płyty głównej , gdzie należy je przegrać na FLOPPY

A co to jest ? :shock:

Floppy to stacja dyskietek :wink:

No dobra już wiem co to jest :wink: tylko teraz tak jesli przegram te stery na dyskietke to w jaki sposób się formatuje komputer? Tutaj normalnie wkładałam płytkę zeby sformatować a jak jest tutaj ?

muisz zbotować z CDROM’u gdzie po załadowaniu płyty, pokaze się okno, przy którym nastąpi instalacja sterowników, i w tym momencie na pasku zadań pojawi się Komunikat “Jeżeli chcez zainstalować sterowniki do RAID SATA nacisnij klawisz F6” (nie jest to napisane dosłowanie :wink: ) gdzie klikasz F6 i wkładasz dyskietke do stacji z sterami :wink:

No dobra dziękuję Ci bardzo za cierpliwosć :wink: teraz zostaje mi tylko zamontować stację dyskietek i sformatować kompa.