Formatowanie dysków

Witam. Otóż mam taki problem… Ostatnio chciałem zainstalować windowsa xp na dysku twardym i podczas instalacji wyłączył się komputer, chciałem ponownie zainstalować, ale już nie da rady.

Próbowałem już na wszystkie sposoby i nic. Teraz podpiąłem 2 dyski twarde do komputera: 1- 20GB, 2- 120GB.

Ten pierwszy dysk działa poprawnie i ma zainstalowanego windowsa xp. Chciałem jakoś sformatować ten drugi 120GB który ma niedokończoną instalacje i nie działa, ale nie wiem jak.

Aktualnie są podpięte obydwa i ten 20GB ma dysk lokalny C i D, a ten 120GB ma C i E, ale pokazany jest tylko E… Jak zrobić żeby zamiast tego 20GB dysku C był pokazany ten z 120GB? Albo jak sformatować ten 120GB?

Nagraj gparted na płytkę, zostaw podłączony tylko niedziałający i zbootouj :slight_smile:

Jak nie zadziała to skan mhdd (również live cd)

Panel sterowania -> Narzędzia administracyjne -> Zarządzanie komputerem -> Zarządzanie dyskami

Usuń wszystkie partycje z dysku 120GB (pod warunkiem, że nie masz tam jakichś cennych danych), wyłącz komputer, odłącz dysk 20GB i spróbuj ponownie zainstalować system.

:roll:

Mam ten program już na płytce, ale chyba nie ma na niej bootloadera… I nie czyta mi przy starcie kompa ;/

Masz może na szybko dać jakąś stronkę gdzie mogę pobrać gparted z bootloaderem żeby tylko zgrać na płytkę tak żeby wszystko śmigało?

SilberPunkt właśnie wbiłem w to zarządzanie dyskami i problem w tym, że mam pokazane iż ten dysk ma max 34GB i jest pokazany tylko dysk lokalny E, a gdzie pozostałe miejsce i dysk C?

Nagrałeś GParted jako .iso na płytkę???.

W razie innych problemów ściągnij stąd:

http://www.dobreprogramy.pl/GParted,Program,Windows,13209.html

Tak. Najpierw zrobiłem obraz .iso w deamonie a potem na płytke.

Czyli zrobiłeś źle :slight_smile:

http://gparted.sourceforge.net/download.php

Masz “wypalić” plik .ISO (przykładowo ściągnięty GParted 0.9.1-1.iso), jako OBRAZ PŁYTY

NIE WYPALIĆ PŁYTĘ JAKO>> DANE <<, TYLKO JAKO .iso

Zrobiłem tak. I odpaliło wszystko ładnie, pięknie, ale po formacie dwóch dysków jest coś takiego:

W tym 20GB (Maxtor 2B020H1) pojawia się : “Brak pliku NTLDR”, a niżej "Naciśnij Ctrl + Alt + Del, aby zresetować.

Tu screen : 71659822481606640914_thumb.jpg

A w tym 160 GB (wcześniej zrobiłem błąd, pomyliło mi się i napisałem 120Gb, ale to raczej bez różnicy) pojawiają się jakieś znaczki i nic poza tym.

Tu screen: 91086352977291919015_thumb.jpg

Da się coś z tym jeszcze zrobić? Dodam też, że na tym 20GB zainstalowałem windowsa xp na nowo utworzonej partycji “C”, na drugim 160GB zrobiłem to samo, ale nic to nie zmieniło.

Dodane 25.10.2011 (Wt) 17:06

Ref. Pomoże ktoś?