Formatowanie dysków!

Mam pytanie- zawsze jest mówione o formatach dysku systemowego… przwaznie jest to c: .Chcialbym się dowiedzieć jak moge sformatowac pozostale dyski.Np. dysk z muzyka, dysk z filmikami itp ( E, F, …) Proszę o pomoc.Chcialbym wyczyscic sobie kompa poprostu.Żeby dyski były czyste jak z początku… wiecie coś na ten temat?? Jeżeli tak to napiszcie proszę jak to zrobić, żeby było dobrze:) dzieki:)

wiec tak ja również zwykle formatuje dysk c: przed instalacja nowego windowsa. ale jesli chcesz sformatować pozostałe dyski to pod winem xp np jest to chyba niemozliwe. jesli chcesz jak twierdzisz wszystko od poczatku to polecam nagranie wszystkiego na płyty DVD albo przekopiuj do kumpla na dysk, a na swoim usuń wszytkie partycje i ułóź je od nowa wtedy bedziesz miał porzadek…

np mój komputer i dana partycja i PPM i formatuj.

Programy np PM,inne.

Najlepszym programem do formatowania dysku jest wg mnie partition magik. Możesz pobrać legalną wersje programu z vortalu dobreprogramy.pl. Tylko pamiętaj, że jest on przeznaczony dla bardziej doświadczonych komputerowców, więc postępuj bardzo ostrożnie z nim. :?

OK… ale jakbyście mogli napisać jak mam to zrobić??? prosiłbym jaśniej.Usunąć partycje… czyli?? JNJN tez bym chciał jaśniej hehe… :slight_smile:

nic nie kombinuj z partition magic, tylko zrób tak jak napisał JNJN , czyli prawy przycisk myszy na wybranej partycji i FORMATUJ.

kafik ,

START -> Mój komputer -> Dysk lokalny D: (lub jakis inny) kilkasz na nim prawym przyciskiem myszy i klikasz formatuj -> w okienku które się pjawi klikasz na rozpocznij.

Lub z wiersza poleceń.

START -> Uruchom -> CMD (lub command w starszych wersjach Win9x) i wpisujesz np. Format D:

Naciskasz Enter i T i dysk sie formatuje ;]

A jeśli chcesz zformatować partycje z Windowsem musisz to zrozbić z pod instalatora Windows, ale to juz inna bajka ;]

Nie ma to jak porada fachowca :hahaha:

heheeh… dziekuję wam :smiley: i takie formatowanie jak wskazuje JNJN i kosior6… czyli prawym itp… sformatuje partycje nie pozostawiajac na niej nic?? pytam czy dokladnie formatuje… ale chyba tak skoro polecacie taki sposob:) wiec dzieki… post wyzej jest dobry hehe… :stuck_out_tongue:

możesz jeszcze na to sobie spojrzec