Formatowanie dysku F?

(Filip336) #1

Ponieważ na dysku C jest już nie za dużo miejsca, niezłym pomysłem wydało mi sie wykorzystanie dysku F(nie używanym dotychczas przeze mnie) do zapisywania tam ściagniętych plików. Ale w momencie kiedy chcę tam wejść wyskakuje komunikat o formatowaniu dysku. Co z tym zrobić? Czy jeżeli zgodzę się na formatowanie, sytuacja nie wymknie mi sie spod kontroli? :oops: Bo nie mam doświadczeń z formatowaniem dysków.

Pozdrawiam.

(lazikar) #2

Jeżeli dysk f jest pusty to możesz go spokojnie sformatować, a jak nie to zniszczysz wszystkie dane z tego dysku. Ale dziwna sprawa z tym formatowaniem napisz jaki masz podzielony twój dysk. :smiley:

(S Man1) #3

jeżeli nie jest to partycja używanego dysku, tylko osobny dysk i nigdy go wcześniej nie używałeś to taka notka może się pojawić. Ja w momencie jak kuiłem sobie nowego hdd to pierwszą rzeczą co zrobiłem to format, inaczej nic nie nagrasz. Więc jeśli nic tam nie masz dostosuj sie do zalecenia lazikar'a a chyba nie powinieneś mieć skoro

.

Jeśli napisałem cośglupiego to mnie poprawcie :slight_smile:

(Filip336) #4

Nie ma tam nic na pewno (dysk F należał do zapomnianych, wiec i nigdy nie używanych :slight_smile: ). Zatem bez obawy sformatuje go.

Dzięki i pozdrawiam.

(Vojtz) #5

Polecałbym ci sformatować ten dysk dyskietką startową systemu Windows98. Miałem przypadek gdy po sformatowaniu dysku z poziomu Windowsa po jakimś czasie ponownie pojawił się komunikat : "dysk niesformatowany, czy chcesz go sformatować ?". Zaznaczam że już były na nim dane, które straciłem.