Formatowanie dysku i instalacja Win XP


(Matii26) #1

Cześć od niedawna mam komputer i musze zrobic format dysku chciałbym się dowiedziec czy można odrazu po formacie zainstalowac Windows Xp. Jezeli tak to co jest do tego potrzebne??? Z góry dzieki. :smiley:


(system) #2

Witam,

Można, a nawet należy po formacie zainstalować system :smiley:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=953

PS. Jak natomiast masz np. dyskietkę startową z systemem ME / 98 to możesz sformatować dysk z tej dyskietki komendą: Format c:


(3dm Racek) #3

Tak, można

Podczas włączania PC-ta wciskasz klawisz DEL i ustawiasz Napęd pierwszy na CD-ROM. Nie wiesz jak ? Kliknij

:arrow: tu

Wkładasz płytke XP i podczas startu wyświetla się WCIŚNIJ DOWOLNY KLAWISZ ABY SPOWODOWAĆ ROZRUCH DYSKU CD ...

Tam w pokazuje się menu ( małokolorowe :smiley: ). Czekasz wciskasz klawisze zgodnie z instrukcjami i wreszcie pokazuje się lista Twoich partycji. Wybierasz C:. Pokazuje się komunikat "Instalowanie wielu syst. a jenej partycji nie jest wskazane" Klikasz ENTER czyli dalej.

W oknie wybierasz (z listy) co chcesz zrobić. Najlepiej wybierz "Sforamtuj partycję stosując sys. plików NTFS [szybkie]. Klikasz F - aby sformatować. Po sformatowaniu winda instaluje się bez żadnych problemów. Instalacja trwa dalej - nie restartujesz kompa i broń Boże go nie wyłączaj ...Poczekaj około 90-60 minut (tak naprawdę to około 30) i winda jest zainstalowana :slight_smile:

P.S Wolę jednak abyś w temacie napisał o co Ci chodzi np. nie działa dysk !, a nie HELP !!


(system) #4

Do wypowiedzi Raqa dla ułatwienia dodam, że klikając Delete wejdziesz do Bios-u. Tam odnajdź kategorię "Advanced Bios Features" bądź podobnie, a następnie przejdź do First/Second/Third Boot Device (Boot Sequence) bądź podobnie, by ustawić z jakiego urządzenia Bios najpierw będzie czytał. W tym wypadku będzie to wspomniany CD-ROM.


(Matii26) #5

To z tej dyskietki jest łatwiej czy z płyty z windowsem


(system) #6

Jak masz płytę to wszystko zrobisz od razu, sformatujesz i zainstalujesz.


(Matii26) #7

A ta płyta to normalna z windowsem czy jakas inna


(system) #8

Normalna z Windowsem XP - czyli takim, jaki chcesz zainstalować.