Formatowanie dysku w laptopie

Witam.

Wkładam płyte z windowsem do laptopa włączam go. Zamiast włączyć cd to wczytuje się normalnie windows. W biosie jest ustawione na first dysk twardy a na second cd-rom nieda się przestawić aby najpierw czytał cd. A na dyskietce startowej gdy wpisyje format c: to pisze żę złe polecenie

Proszę o odpowiedz jak można sformatować laptopa

Pozdrawiam.

Jaki laptop ??

Jaki bios ??

Jaki system ??

Window xp, laptop hyundai

U mnie wywołuje się menu bootowania klawiszem F12, także spróbuj tego. :stuck_out_tongue: :wink: :wink:

Naciskam f12 i nic włącza się windows

Aż nie chcę mi się wierzyć, a jak to dokładnie wygląda ??

Zrobiłem dyskietke startową wpisuje format c:/s lub format c: i wyskakuje Bad command or file name

Czy dobrze wpisuje?

Komenda spod dosa to jak pamiętam jest

/format C:

Jaki masz system plików na dysku? Jeśli NTFS to nie podziałasz z dyskietką pod dosem. Dos po prostu nie widzi partycji NTFS

fat32

Nad cym tu rozkminiać. Wchodzisz do Biosa ustawiasz first boot device na CD i chodzi. i nie ma mozliwosci zeby bylo inaczej. To co napisales ze niby dysk twardy jest na first device to powiedz mi jak dyskietke uruchomiles :smiley: ahahaha czarodziej ?

właśnie w tym jest problem że jak wkładam dyskietke to ją czyta jako pierwszą a jak wkładam płyte to jej niechce czytać sprawdzałem na kilku płytach a w biosie nie da się ustawić, jest na stałe ustawione co jest pierwsze a co drugie

Dziwna sprawa.

Podaj konfigurację tego lapa.