Formatowanie dysku

serwus wszystkim,no wiec mam laptopa lenovo3000 n200 podwójnie wgraną viste, co zajmuje dużo miejsca na dysku,na forum doradzono abym sformatował dysk i jeszcze raz zainstalować.Tylko w jaki sposób to zrobić,przy wlączonym systemie nie mogę tego zrobić ,a jak uruchamiam kompa z ukrytej partycji z systemem,to nie widzę opcji formatowania,tylko z tego co wiem z forum można przywrucić do ustawień fabrycznych,a na dodatek to wszystko jest po angiesku a niestety nie zna go,proszęm o jakieś porady lub instrukcje serdeczne dzięki za pomoc. :roll:

Łaskie nie robisz odpowiadając na ten post.

Wracając do sprawy. Nagraj dane z ukrytej partycji i nagraj je na płytkę. Uruchom kompa z płytki i w pewnym momencie pewnie możliwość sformatowania partycji. Jeśli nie dasz rady z płyty Visty to wykonaj to w płyty XP.

możesz skorzystać z programów typu LiveCD… Miałem problem, bo po innych “niedokładnych” formatach, i instalacji nowych systemów, dysk się rozsypał… Wszystkie te PowerQuesty nie działały… i tu się trafił ładny programik LiveCD, na jądrze Linuxa, szybko i sprawnie formatujący dysk… jedyny minus to to że nie wykrył mi myszki USB xD…

Gparted LiveCD dostępny na stronie dobrychprogramów :evil: KLIK :!:. Obsługuje prawie wszystkie formaty typu NTFS, FAT, FAT32, SWAP, itp, itd… Polecam z własnego doświadczenia :wink:

Proponowałbym najpierw zgrać plik z ukrytej partycji na DVD i dopiero później bawić się w formatowanie dysku. Inaczej można sformatować ów ukryty plik i system przepadnie :!: :!: :!:

Powinna być jakaś opcja zgrywania na płytkę.

Przywrócenie Windowsa powinno zamazać poprzedniego i sformatować dysk, nie trzeba oddzielnie formatować.

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z regulaminem forum, a następnie z tą stroną oraz tym tematem. Po zapoznaniu się proszę poprawić tytuł tematu, używając przycisku zmien.gif

Zacytuję jeszcze regulamin forum:

Twój post nie spełnia kryteriów tego punktu - innymi słowy, napisałeś posta robiąc błędy ortograficzne/stylistyczne. W związku z tym proszę poprawić swoją wiadomość używając do tego celu przycisku zmien.gif

// OT kosz