Formatowanie dysku

Witam raz jeszcze i dziękuję za pomoc w zwalczeniu Trojana ‘VirusAlert’! Mam jeszcze jednak 2 pytania. Czy można zrobić format dysku z zewnętrznej nagrywarki [tzn. “padła” mi wbudowana] a 2 to chciałem się zapytać mądrych głów jak wpływa na komputer formatowanie dysku 2-3 razy w tygodniu. Chodzi o to,że znajomy tak właśnie robi i szczyci się tym że formatuje dysk a ja nie.

Ta nagrywarka jest na USB?? Jak tak to podczas startu kompa naciśnij F12 i wybierz USB CDROM lub w BIOSie > advanced bios features > first boot device ustaw na USB CDROM. Jak nie ma takich funkcji to nie można z USB wystartować płyty.

U mnie działa na dwóch nagrywarkach.

Odpowiedż na drugie pytanie.

Znajomy długo nie będzie się szczycić częstym formatowaniem dysku.

Czas udowodni że mam rację. :slight_smile:

Ale tu chyba nie chodzi o formatowanie dysku 2-3 razy w tygodniu ??

właśnie chodzi o formatowanie dysku 2-3 razy w ciągu tygodnia! !!

dzięki ADAM749 za info o napędzie zewnętrznym

Xman! !!

Totalna porażka, po co w ogóle instalować windowsa, niech gość lepiej zrobi sobie płytkę live z Windowsem i uruchamia go wprost z płytki (lub z pendrive) :o Co do pytania, to nie powinno mieć to większego wpływu na pracę dysku. Aby sprawdzić kondycję dysku odczytaj jego atrybuty (SMART) za pomocą np. Everest.

Jedyne czym może się poszczycić to totalną głupotą (bez urazy :lol: ), ale jak czytam takie teksty to, mnie krew zalewa.