Formatowanie dysku

Mam problem. Kupiłem 80GB dysk twardy. Podłączyłem go o koputera i wszystko ładnie działało. Bios jak i Windows wykryły zarówno poprzedni dysk (40GB jako 40GB) jak i (jedyną) stację CD-ROM oraz ten nowy dysk (80GB jako 80Gb) co teoretycznie oznaczać miało bezproblemową pracę. Jendak ilekroć chcę sformatować ten nowy dysk cały proces formatowania zatrzymuje się na około 21% i tak sobie stoi. Próbowałem go różnie partycjonować i zawsze proces foratowania zatrzymywał się w tym samym punkcie (względem całej pojemności dysku). Proces szukania uszkodzonych miejsc na dysku również zatrzymywał się na około 21%. Czym to może być spowodowane i jak temu zaradzić. Zastanawiałem się czy nie mam za słabego zasilacza, no ale wtedy przecież dysk w ogóle by nie ruszył…

To nie zasilacz. Dysk jest zwyczajnie uszkodzony. Oddaj go na gwarancję skoro jest nowy.

oby byl nowy, to wymienia, jak kupiles uzywany to juz nieco gorzej :frowning:

uwazaj jak beda wymieniac dysk, bo mi kiedys dali taka sama pojemnosc ale innej firmy i gorszy nieco, wtedy bylem zielony i nie mialem pojecia co dali

pozdrawiam