Formatowanie dysku

Formatowanie :-x

Witam, :frowning:

Mam taki problem. Chciałbym usunąć wszystko z kompa ponieważ zainstalowalem już kilka razy Winde 7 i mam bardzo dużo tych plików na dysku typu windows.old .old1 old 2 itd.

W jaki sposób usunąć wszystko z kompa i zainstalować na nim ponownie winde też 7 i nie chrzanic sie z tymi problemami ktore mam w tej chwili. :lol:

Prosze o pomoc. Z góry dziękuje :oops:

Klik

Nie obraź się, ale są to sprawy z którymi poradzi sobie każdy średnio zaawansowany użytkownik i było to poruszane wiele razy, więc opcja szukaj i/lub Google w zupełności wystarczy. Niektóre problemy nie wymagają zakładania nowego tematu a poświęcony czas na pisanie tego posta w zupełności wykorzystałbyś na znalezienie odpowiedzi :slight_smile:

Jedyny sposób, to ponownie zainstalować Windows’a, ale… spod bootowania , czyli w klasyczny sposób opisany np. tu: http://www.centrumxp.pl/Windows7/1959,Instalacja-Windows-7.aspx Zwróć uwagę na rozdział " Bootowanie płyty instalacyjnej".

Do tej pory z pewnością instalowałeś Windows’a przy uruchomionym już systemie, stąd te foldery .old. Nawiasem mówiąc, możesz je nawet teraz po prostu “ręcznie” usunąć bez żadnej szkody.

słuchaj nie moge usunąć z tego dysku nic bo tak jak pisalem jest duzo tych plików.old ze starymi wersjami :-x

i nie moge nic usunąć dlatego właśnie pytam? :oops:

Mam drugi laptop również dlatego możnaby pokombinować bo mam również kabel usb<-> usb :wink:

Może w taki sposób dałoby rade??

Pozdrawiam

Ja dalej nie rozumiem dlaczego nie możesz usunąć tych plików .old ???

SHIFT + DELETE = po problemie.

Jeżeli chcesz zainstalować system na nowo to wkładasz płytkę, bootujesz w kreatorze formatujesz wszystkie dyski.

Potrwa to kilka sekund a wszystkie dane zostaną z komputera całkowicie usunięte.

Potem wybierasz tylko partycję na której chcesz zainstalować system i instalujesz. Po problemie.

Jak widać nie wykorzystałeś wiedzy którą ci podpowiedzieli poprzednicy i dalej zadajesz dość dziwne pytania.

  1. Nie odpowiedziałeś w jaki sposób instalowałeś te kolejne Windowsy startując bezpośrednio z płyty czy z uruchomionego komputera?

  2. Kabel usb do niczego tu ci się nie przyda

Jeżeli na tym dysko co instalujesz te Windowsy już 7 razy nie masz danych to nić prostszego:

  1. Wchodzisz do BIOSa i ustawiasz botowanie z napędu CD

  2. Startujesz komputer z włożoną płytą i robisz instalacje nową z formatowaniem dysku co zapewnia na 120% że nić starego nie będzie na dysku

nie rozumie tego BIOSa i botowania jestem za cuenki w kompach :oops:

???

Po prostu włóż płytę z Windows do napędu i uruchom ponownie komputer. Jeżeli pojawi Ci się napis: “dowolny klawisz spowoduje rozruch na dysku…” to naciśnij dowolny klawisz aby uruchomić instalator Windows. Instalację Windows masz opisaną tutaj zmiana-systemu-preinstalowanego-czysty-windows-t500004.html Są tam również linki do artykułów, które krok po kroku opisują zmianę ustawień BIOS w zakresie kolejności uruchamiania, np. ustawienia-bios-zakresie-kolejnosci-uruchamiania-t503209.html Obraz systemu w odpowiedniej edycji pobierz sobie z linków podanych tutaj jeżeli nie posiadasz płyty z Windows: bootmgr-missing-pomocy-t516380.html?hilit=zaawansowane#p3237801

Jeżeli twoja wiedza o komputerach jest aż tak niska sugeruję skorzystanie z pomocy osoby, która jakieś pojęcie w tej dziedzinie ma.

Hej, mi kiedyś znajomy mówił, że aby zainstalować system, to należy go sformatować z poziomu wiersza poleceń, z płyty, tzn.: po włożeniu płyty instalacyjnej wybieramy napraw komputer, następnie wiersz poleceń i tam wpisujemy komendy: foramt c: i dla d tak samo tylko d:

Jak lepiej formatować? Tak jak napisałem, czy po prostu sformatować partycje jak piszecie? Jest w tym jakaś różnica?

Możesz spróbować zostawić system. Tak się składa, że jest taki program PrivaZer. Sam korzystam i polecam. Są wersje instalacyjne, ale korzystam z portable, które ma wszystko to samo. http://portable.info.pl/privazer-portable/ Na stronie pisze, jak masz wybrać wersję portable. Pobierasz, uruchamiasz i wyświetli się panel ustawień. Wybierasz ustawienia użytkownika i krok po kroku poprowadzi Cię poradnik i wyświetlane info. Radzę dać na “nie” tylko hasła i tam hibernacje, jeśli korzystasz.

Uwaga: w punkcie szóstym masz zaznaczyć czyszczenie pozostałości poprzednich instalacji systemu.

Na koniec, ustawienia zapiszą się do pliku. Otworzy się panel czyszczenia. Na dole, po lewej masz zaznaczyć utworzenie punktu przywracania systemu i punktu przywracania rejestru. Potem zacznij czyszczenie. Tak to leciało. U mnie, mniej, niż godzinę. To zależy od wielkości dysku. Po zakończeniu zrób restart i sprawdź, czy masz jeszcze jakieś stare pozostałości. Potem zapodasz logi OTL, czy nie masz jakiegoś kłopotu w systemie. Format, to ostateczność.

Efekt jest ten sam, nieważne czy z wiersza polecenia (trudniejszy wariant) czy z poziomu ekranu “gdzie chcesz zainstalować system windows” podczas instalacji. Wszystko opisuję tutaj zmiana-systemu-preinstalowanego-czysty-windows-t500004.html