Formatowanie dysku

CHce sformatowac dysk C na ktorym mam system i wgrac ponownie. Wchodze we własciwosci i format i dostaje komunikat aby powyłaczac wszystkie narzedzia korzystajace z dysku. Co mam zrobic. Prosze o pomoc i cierpliwosc, dopiero sie uczę. :oops:

z pod systemu tego nie zrobisz. Jezeli chcesz zainstalowac XP, to włóż płytkę do napędu, uruchom komputer ponownie, ustaw w biosie jako start z cd, wyskoczy ci instalator i zrób wszystko tak jak tam piszą.

kaja zacznij normalnie instalacje startując kompa z płyty cd. Bedziesz miała możliwiość formatowania.

Uruchamiam instalacje ale nie mam tam zadnego okna gdzie mozna utworzyc albo sformatowac patrycje. Poniewaz nie moge usunac wirusow chce sformatowac dysk C i wgrac na nowo system jak to zrobić. :frowning:

Musisz uruchomić komputer z płyty instalacyjnej Windows xp a nie odpalic płyte w windows.

Tutaj masz instrukcje http://forum.centrumxp.pl/viewtopic.php?t=31893

włóż płytke win xp i tam bierzesz zainstalu sytem i ci wyskoczy format i jaki chcesz sytem parycji ntfs albo fat 32 to zalezy od ciebie;]Oczywiscie włóż płytke i zresetuj kompa;p

Witam

Mam problem ze sformatowaniem dysku w Win98! !!

Prosze podajcie mi pewne komendy dzieki którym moge sformatowac dysk

Prosta komenda format c: mi nie działa :confused: zamknij—uruchom ponownie w trybie MS-DOS---- mi nie dziala :/:confused: pokazuje sie czarny ekran i nie da się nic zrobic. wchodzac w dysk startowy potem command wpisujac format c:

a nastepnie tak pokazuje sie komunikat ze dysk c jest w tej chwili uzywany i nie da sie sformatowac a zakonczylem wszystkie programy jakie były mozliwe … co zrobic

POMOCY !!

bilek_mistrz --> najlepiej jeżeli masz dysk startowy 98. Uruchamiasz ponownie komputer , wchodzisz w BIOS’a i ustawiasz Boot from CD , zapisujesz zmiany i resetujesz ponownie komputer . System otworzy ci DOS’a. Wpisz komende C: następnie komende fdisk i postępuj zgodnie ze wskazówkami. =) (Za pomocą komendy fdisk formatujemy partycje i dzielimy dysk na partycje podstawowe i rozszerzone czy tam logiczne nie pamietam =f)

Jakos po wielkich trudach sformatowalam dysk bardzo dziekuje za pomoc, ale pojawił sie nastepny problem mam karte dzwiekowa C-Media AC97 Audio Device i nie mam glosu co mam zrobić?? Pomożecie :slight_smile:

Sterowniki:

http://www.partner.optimus.pl/sterownik … ml#C-Media :slight_smile:

Scignełam to cos i nie wiem co dalej z tym zrobic. Co rozpakować i gdzie :frowning: