Formatowanie - kilka pytań

(Szymonnowak4) #1

cześć

Czy przed i podczas formatowania muszę wyłączyć wszystkie urządzenia biórowe oraz internet.czy po zainstalowaniu systemu muszę najpierw zainstalować sterowniki do płyty głównej, potem graficznej. Co mnie jeszcze czeka po formatowaniu?Jak potem skonfigurować system?

z góry danks

(Jackye) #2

I: Odłączasz kabel od netu i urządzenia zewnętrzna np drukarka.

II: Po formacie instalujesz stery od karty graficznej oraz dźwiękowej

III: Instalujesz Antyvira + Firewalla + Antyspyware

I to wszystko

(Szymonnowak4) #3

a ja zrobiłem kopie na dysku D tylko nie wiem czy ja zrobiłem kopie dokumentów, programów czy samych ikonek?

(Jackye) #4

więc zrób screena to zobaczymy :wink:

(Szymonnowak4) #5

co to takiego:o

Złączono Posta : 09.12.2006 (Sob) 22:31

a gdy nie odłącze kabla od drukarki i od neta to będzie system wolniutko chodził?

(Krzychuu) #6

Zrzuta ekranu. Robisz na klawiaturze za pomocą

Print Screen SysRq ( w okolicach Scroll Locka lub Pause Break)

(Szymonnowak4) #7

Złączono Posta : 09.12.2006 (Sob) 22:36

dobra nie wiem jak to się robi. Ale przejdźmy do tematu zrobiłem kopię zapasową plików programów i dokumentu .Chodzi mi o to czy będą tam już domyślne ustawienia?

(Krzychuu) #8

symusek co to ma być? Po co nam ta relacja. Zrób teog screena, o którego prosił Cię jackye.

(Jackye) #9

Zależy jeśli na dysku nie było śmieci spywarów itp to nie, jeśli były pozostały w stanie hibernacji i mogą uaktywniać się na kompie.

Nic na tym screen nie widać, nie skopiowałeś całego linka

Złączono Posta : 09.12.2006 (Sob) 22:45

jeśli chodzi o ustawienia twoich dokumentów tekstowych to będą takie jak przed formatem, jeśli chodzi o programy to ich stan także się nie zmieni.

(Jackye) #10

Zależy co chcesz wiedzieć z mojej strony to wszystko a na przyszłość proponuje zajrzeć tu

:arrow: http://www.forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=45731

(Szymonnowak4) #11

Właśnie o to chodzi w całym tym temacie że wiem jak się odbywa formatowanie i instalacja sam używałem ten program a wogóle w win. xp. wszystko jest podane na "tacy". Ibiega mi jeszcze o to jakie męki czekają mnie po formatowaniu (i czy w ogóle mnie czekają)

(Jackye) #12

Żadne pod warunkiem że zainstalujesz porządne oprogramowanie przeciwko wirom i nie będziesz otwierał tajemniczych linków przez gg, lub pocztę.

(squeet) #13

Szykuje się, ale ostrzeżenie za pisanie głupot. Jeśli już zaczynasz jeden temat, to go kontynuuj. I pisz wówczas, gdy masz coś konkretnego do przekazania.

Proszę nie nabijać postów - tego kasuję ze względu na zawartość. Proszę się nie bawić w chat.

(Danielm86) #14

i do pozostałych czyli USB, RAID, SCI, itd z płyty od płyty głównej dostarczonej do komputera

(Szymonnowak4) #15

tylko kołopot bo stery mi nie dzałają

(Krzychuu) #16

symusek , ale do czego te stery Ci nie działają? :smiley:

(Szymonnowak4) #17

nie działa mi płyta od sterowników płyty głównej, graficznrj i muzycznej

(Jackye) #18

Wobec tego pobierz je ze strony producenta :smiley:

(Szymonnowak4) #19

właśnie szukałem mam płytę główną gigabyte GA-K8NS . tO ZNACZY SZUKAŁEM I NAwed znalazłem tylko jest tych linków tak dużo że nie wim który wybrać

(Krzychuu) #20

symusek , a jaką masz plytę główną, kartę graficzną i dźwiękową? Podaj producentów.