Formatowanie partycji z plikiem Boot.ini

Tak się złożyło że na dysku C mam plik BOOT.ini i pokrewne mu pliki towarzyszące. Jak się zdaje partycja C jest partycją aktywną. System zaś operacyjny mam na partycji F. Chciałbym sformatować partycje C. To oczywiście zlikwiduje plik BOOT.ini. Czy proste przerzucenie tego pliku i innych jemu towarzyszących na partycje F umożliwi mi odpalenie systemu po sformatowaniu partycji C? Jeżeli nie to prosiłbym o wskazanie jakiejś dobrej drogi postępowania w takiej sytuacji jak moja.

Ziuk pierwszy sposób, to nie formatowanie partycji C, a tylko usunięcie niepotrzebnych plików (nie zapomnij o zostawieniu plików rozruchowych windowsa).

drugi sposób, to przerzucenie plików rozruchowych na partycję F oraz ustawienie dysku F jako partycję podstawową i aktywną. Drugi sposób może sprawić dużo trudności np jeśli F jest dyskiem logicznym na partycji rozszerzonej.

proponował bym skorzystanie ze sposobu pierwszego.

Niestety muszę wymazać dane z partycji C zatem w grę wchodziłaby operacja przerzucenia plików rozruchowych na partycje F i ustawienie jej jako partycji podstawowej. Tylko jak ustawić taką partycję na podstawowa, aktywną bez utraty z niej danych?

Czy ty masz jeden dysk podzielony na kilka partycji czy kilka dysków ?

Jeden dysk podzielony na cztery partycje C, D, E, F.