Formatowanie tekstu


(Jedrzej Michalek) #1

Witam,

 

Na początku chciałbym przeprosić za mój kolokwialny język :slight_smile:

 

Szukam programu, który rozwiążę mój problem.

Otóż mam napisane długi tekst w formacie DOC. Posiada on liczne "taby" oraz odstępy "enter", twarde spacje, inicjały, oraz inne bajery, które nieraz szkodzą (myślnik sprawia, że niektóre zdania są od siebie inaczej wyjustowane) itp. Chciałbym go sformatować aby był ciągły, bez żadnych "ulepszeń" itp.  Tak jakbym ciągiem pisał w notatniku, ale żeby znaki "polskie" nie zniknęły.

 

Próbowałem kilku programów "pisarskich" no ale lipa wyszła.

 

Czy coś takiego istnieje? Jeśli nie będę musiał ręcznie wszystko poprawiać. Chyba, że macie jakieś porady? :slight_smile:

 

Pozdrawiam :slight_smile:


(j24) #2

Jeżeli chcesz wykasować wszystkie znaki typu enter, tabulator, itp… to w Wordzie użyj  polecenia zamień i jego opcji zaawansowanych (więcej), gdzie znaki specjalne zamienisz na nic lub na zwykłą spację aby wyrazy się nie pozlewały.

Zależy jakiego Worda używasz więc szczegółowo trudno ci to wytłumaczyć.

W ten sposób uzyskasz cały tekst w jednym ogromnym akapicie.

Wtedy będziesz mógł to ręcznie znowu podzielić na akapity. 

Polecenie znajdź i zamień jest w każdym edytorze tekstu. Ważne jest aby z niego korzystać w sposób przemyślany i nie narobić bałaganu jeszcze większego niż jest :slight_smile:


(Jedrzej Michalek) #3

Cześć!

 

Dzięki za szybką wiadomość. Zrobiłem jak napisałeś i podziałało, zamieniłem wszystkie zbędne rzeczy na “nic”, a następnie jeszcze Narzędzia główne -> rozwinął style -> wyczyść formatowanie i pomogło :slight_smile:

 

Teraz mogę zrobić tak, jak to powinno wyglądać od początku.

 

Pozdrawiam i dziękuje!