Formatowanie win7 32bit

(Celeib92) #1

Witam ostatnio musiałem sformatować dysk C: Wiec standard - wrzuciłem płytkę z win7 -> formatuj dysk C:

Format dysku trwał niecałe 5 sekund co mnie zdziwiło lecz nie miałem zbytnio czasu żeby szukać innego win więc zainstalowałem 7ke. Po czym okazało się że ponad 15 GB na dysku c: to trochę za mało i dysk jest przepełniony. Wcześniejsza wersja zajęła mi ok 8GB. Formatowałem innym win ale ciągle dysk jest prawie pełny. Jak go najdokładniej sformatować ? Słyszałem że najlepsze są do tego stare win 98.

(happypiotr) #2

Zrób sobie botowalną płytę i wpisz format c:, możesz też odpalić instalkę systemu, usunąć partycję i utwórzyć nową :slight_smile:

(Piotrkijak) #3

celeib , bootdisk do 98 był dobry, ale za jego czasów. Teraz obowiązuje NTFS, którego dosowy fdisk nie obsługuje, w związku z czym nie sformatujesz. Spróbuj sformatować go spod gparted, ewentualnie jak to nic nie da wyzerować dysk, założyć nowe partycje i wtedy spróbować sformatować.

(Celeib92) #4

Można bardziej po Polsku ? Nie jestem dobry w te klocki. Proszę o bardziej szczegółową poradę.

(pawcio1212) #5

skasuj partycje i od nowa załóż

jesteś pewny że klikałeś formatuj

(Celeib92) #6

Robiłem tak nawet instalowałem XP i w raz mi brakowało na dysku parę GB. Jakieś resztki pewnie zostały ze starego win. A jakby podpiąć dysk do drugiego kompa i jakimś programem sformatować mój dysk c: Da się tak zrobić??

(happypiotr) #7

Z tego co piszesz, nie robiłeś tak. Kasowanie partycji to ostateczność. Nawet na nowej partycji nic nie nagrasz póki jej nie sformatujesz. Dowiedz się jak się kasuje partycję i ustanawia nową podczas instalowania systemu.

(Jasiek.w) #8

Włóż jeszcze raz płytkę z Windows 7 i zainstaluj system ponownie - na ekranie wyboru będziesz miał: 1."Uaktualnienie" - 2."Niestandardowe - Zaawansowane" - wybierz tę drugą opcję i wskaż partycję C: i powinien się poprawnie zainstalować Windows 7, bez zbędnych śmieci w postaci katalogu Windows.old.