Formatowanie windowsa ME

Witam mam problem.Chialem zformatować win ME ale nie mogę zainstalowane mam tera dwa windowsy. Chcem miec tylko XP jak skasowac win me ?? POMOCY.!

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na konkretny.

Inaczej temat poleci do śmietnika.

Nie wiem czy to widać, ale na forum używamy polskiej pisowni.

Proszę więc edytować własnego posta i usunąć błędy

A który Windows jest na której partycji?

C:\ nie wolno pod żadnym pozorem formatowac bo na niej znajduje się plik stertowy boot.ini bez niego żaden system nie ruszy

teraz ME na na C: a na D mam XP a chcem miec tylko XP ;] i nie wiem jak to zrobic

Normalnie. Sformatuj D - można spod windowsa ME, alebo z instalatora XP. Wkładasz płytkę Windowsa XP, formatujesz partycję C i instalujesz na niej XP. Inaczej się nie da. Możesz zrobić “nakladkę” na ME, ale tego osobiście nie polecam.

Tutaj masz link jak sformatowć i zainstalować Windowsa XP

viewtopic.php?f=13&t=45731

Chyba że luisz eksperymenty odpal Windows XP > skopiuj boot.ini na D:\ > format C > i przenieś spowrotem boot.ini na C:\ - (nigdy tak nie robiłem ale może się uda) > restart

Jeżeli odpali wybież XP > start > uruchom > msconfig > boot.ini > i usuń wpis po ME

-jeżeli się nie uda to zainstaluj XP na C:\ a D:\ format

chodzi o to ze jak wkladam plyte XP po restarcie i biorę rozruch pojawia sie czarny ekran i nic wiecej nie mozna zrobic :frowning:

Ustaw w Biosie botowanie z płyty i komp sie powienien z niej uruchomić.

Bo źle się do tego zabierasz. Na pewno nie stosuj porady mareksolak. Na partycji rozruchowej poza boot ini, musi sie znajdować kilka innych plików mi.: ntldr, ntdetect, bez tego system nie ruszy. Zrób sobie dyskietkę startową Win Me i z niej odpal kompa, usuń partycję C i w tym miejscu utwórz nową, następnie format C i format D (jeśli D jest na ntfs, usuń ją najpierw poleceniem "usuń partycję spoza dos i utwórz nową)

W sumie jeśli masz już 2 partycje nie musisz ich formatować, instalator win xp sobie powinien poradzić. Wchodzisz do biosu, ustaw bootowanie na cd-rom, zatwierdź zmiany i zrestartuj kompa. Potem standard “dowolny klawisz…” i odpalasz xp.

a jak stworzyc tą dyskietkę startowa systemu ME ??

juz wiem http://www.tweaks.pl/czytaj,dyskietka_startowa_w_windows_9598me,212.html

przeciez łątwo można jes przywrócic, z konsoli odzyskiwania.

Zrób tak:

☼zaloguj sie do OS XP

☼Format partycji C:

☼Uruchom ponownie komputer, uruchom konsole odzyskiwania i poadaj następujące komendy: