Formatowanie Windowsa XP

(Bazant125) #1

A więc tak. Postanowiłem naprawić błąd sprzed roku. Mianowicie rok temu zainstalowałem 2x Windowsa XP, na dysku C i D, przez co przy włączaniu komputera miałem do wyboru dwa Windowsy XP [Home Edition]. Jakieś dwa dni temu próbowałem usunąć jeden z nich, jednak no po prostu nie dało się. Włączyłem więc płytę z Windowsem XP, dałem zainstaluj. Wszedłem w opcje zaawansowane i wybór partycji. Następnie usunąłem partycję D i po sekundzie znowu ja stworzyłem, jednak była opisana jako ,,Partycja D [Nowa Surowa". Chciałem oszukać Instalatora i klikąłem instalację systemu na tej partycji. Najpierw jednak Instalator musiał sformatować dysk. Poczekałem jakieś pół godziny i gdy tylko się sformatował i instalacja miała ruszyć dalej, zrestartowałem komputer i miałem jakieś 3 sekundy na wybór między ,,Windows XP Home Edition" a ,,Instalacja Systemu Windows" Przesunąłem parę razy wybór strzałka, przez co licznik czasu zniknął i nacisnąłem F8 ---> Uruchom System Windows Normalnie. Zwyczajnie otworzył mi się windows, i miałem sformatowany dysk D. Teraz zawsze gdy włączam komputer mam 3 sekundy na wybór między Windows XP a instalatorem! Ja nie mam nawet włożonej plyty z instalatora, a instalowania nie da się zakończyć. Tam pisze ,,Jesli chcesz zakończyć instalacje naciśnij F3" Naciskam F3 i pojawia się licznik, ,,za 15 sekund komputer zostanie ponownie uruchomiony" Gdy to się stanie, znowu mam 3 sekundy na wybór między WIndowsem a instalatorem. Nie wiem jak to naprawić, bo płytkę wyciągałem, restartowałem pare razy komputer i nic.

Nastepny problem jest taki, że nie mam dźwięku. Zainstalowałem program EasyDrive, czy coś takiego, który wyszukuje sterowniki. Ściągnąłem Realtek Audio HD, zainstalowałem i nic. Gdy sprawdzałem programem Everest jaką mam kartę dźwiekowa, pisze tam właśnie ,,Realtek Audio HD". Czytałem pełno for, gdzie pisało aby podać nazwę karty i użytkownicy podawali odpowiednie sterowniki, ale ja nie wiem, czy mi pokazuje złą nazwę karty, czy mam coś zepsute z instalacją sterowników.

Podobny problem mam ze sterownikami video. Monitor wygląda normalnie, ale gdy włączam WoWa [World of Warcraft [-o<

Na dodatek nie jestem pewny, ale ten Dysk C chyba pozostał niesformatowany. Parę razy instalowałem tego Windowsa, a wygląda na to, jakby dysk C pozostał ten poprzedni - w takim razie samo formatowanie dysku D niewiele dało? Oprócz tego, że pozbyłem się drugiego Windowsa.

Wiem, że trochę długo to opisałem, może nieskładnie, ale ciężko jest wytłumaczyć komuś coś, czego samemu się nie rozumie. Z góry dziękuję za pomoc.

(Pawel Pieczyrak) #2

Najlepiej by było, abyś wszystko wywalił i zainstalował system od nowa na jednej partycji, bo trochę masz tu namieszane.

System z dysku C musiał zostać, bo jakbyś go sformatował, to by system nie wstawał.

Pokaż jak wygląda plik boot.ini

Nie polecam wyszukiwania sterowników przez żadne programy. Najlepiej robić to ręcznie. Jeżeli kartę dźwiękową masz zintegrowaną z płytą główną, to wchodzisz na witrynę producenta Twojej płyty głównej, wybierasz sterowniki do audio i instalujesz.

Nigdy nie instaluje się kilka sterowników, bo zaczyna występować konflikt. Robisz to samo co z kartą dźwiękową. Na karcie graficznej powinien pisać jaki to model, wpisujesz w Google czy Binga i szukasz.