Formatowanie XP/7, instalacje Win 7. Problem z instalacją

(trueno2) #1

Witam, jakiś czas temu zakupiłem oryginalną płytę Windows 7, 32 bitową. Dotychczas korzystałem w Windowsa XP, chcąc sprawdzić jak się zachowuje siódemka, zainstalowałem ją, nie odinstalowując XP, korzystalem z dwóch systemów.

W końcu postanowiłem się z tym wszystkim uporać, pozgrywać ważniejsze dane na pamięć zewnętrzną i odinstalować wszystko z kompa w czorty po czym zainstalować świeżą wersję Windowsa 7.

Jednak jest jeden problem. Ustawiając w BIOSie rozruch z płyty CD, wkładam płytę z Windowsem 7, klikam dowolny klawisz, pokazuje się pasek postępu, gdy on się załaduje wyskakuje okno z charakterystyczną grafiką siódemki. Po jakimś czasie wyskakuje napis proszę czekać i komputer się sam restartuje, i tak w koło.

Nie wyskakuje mi w ogóle nic, żeby wcisnąć klawisz F8, żadna informacja o formatowaniu, nic z tych rzeczy.

W związku z tym możecie mi forumowicze odpowiedzieć czym to jest spowodowane? Jak sformatować [całkowicie na czysto] mam swój dysk?

-- Dodane 29.07.2010 (Cz) 20:50 --

Ps. Może opisałem to zbyt lakonicznie, jednak myślę, że zrozumieliście. Z góry dziękuję za pomoc.

(flaszer) #2

W instalatorze Windows 7 (podobnie jak i Vista) opcja formatowania znajduje się kilka kroków dalej od ujrzenia pierwszego okienka z wyborem bodajże języka. Nie ma tu czegoś takiego jak "naciśnij F8...". Bo jak rozumiem, chcesz sformatować ładnie dysk i od nowa postawić tylko Windows 7?

(trueno2) #3

Dokładnie, chcę tak zrobić jak napisałeś, czyli sformatować ładnie dyski i od nowa zainstalować "7". Jednak jak mi odpala komputer instalator z płyty [od razu po włączeniu przycisku POWER, a nie w czasie pracy na systemie] to po ukazaniu się bodajże dwóch graficznych okienek, i po wyświetleniu napisu proszę czekać, komputer się sam restartuje.

(LeserGD) #4

Pobierz darmowe LiveCD narzędzia gparted, z jego poziomu zdejmij partycje i wtedy spróbuj zainstalować.

Jak włożysz płytkę instalacyjną XP też masz jakiś problem, czy startuje jak powinno?

(trueno2) #5

To ja jeszcze troszkę sprecyzuję, jakie mam objawy.

Wkładam płytę CD z Windowsem Siedem.

Restartuję komputer.

Naciskam dowolny klawisz, odpala się płyta CD.

1. Wyskakuje pasek postępu i napis "Windows is loading files"

2. Wyskakuje napis "Starting Windows"

3. Pasek postępu koloru zielonego, napis "Microsoft Corporation"

4. Wyskakuje ekran z grafiką dedykowaną do Windows Siedem, kuros myszki, napis "Instalator rozpoczyna pracę"

...po czym komputer resetuje się samoczynnie i wszystko od nowa.

LeserGD , mógłbyś wytłumaczyć mi jak działa ten program, ściągnąłem to jednak po rozpakowaniu nie za bardzo wiem za co mam się zabrać.

(flaszer) #6

To może faktycznie spróbuj wyczyścić najpierw dysk przy użyciu GParted i sprawdź, cz instalator będzie nadal restartował komputer. Po ściągnięciu GParted masz jego obraz w postaci *.iso który należy nagrać na płytę przy pomocy np. ImgBurn.

(LeserGD) #7

Link który ci podałem jest do pliku .iso, czyli do obrazu CD.

Musisz wypalić obraz dysku na płytkę i z niej uruchomić kompa. >>> Klik <<<

Po uruchomieniu będziesz miał graficzne narzędzie do partycjonowania dysku.