Formatowanie XP/7, instalacje Win 7. Problem z instalacją

Witam, jakiś czas temu zakupiłem oryginalną płytę Windows 7, 32 bitową. Dotychczas korzystałem w Windowsa XP, chcąc sprawdzić jak się zachowuje siódemka, zainstalowałem ją, nie odinstalowując XP, korzystalem z dwóch systemów.

W końcu postanowiłem się z tym wszystkim uporać, pozgrywać ważniejsze dane na pamięć zewnętrzną i odinstalować wszystko z kompa w czorty po czym zainstalować świeżą wersję Windowsa 7.

Jednak jest jeden problem. Ustawiając w BIOSie rozruch z płyty CD, wkładam płytę z Windowsem 7, klikam dowolny klawisz, pokazuje się pasek postępu, gdy on się załaduje wyskakuje okno z charakterystyczną grafiką siódemki. Po jakimś czasie wyskakuje napis proszę czekać i komputer się sam restartuje, i tak w koło.

Nie wyskakuje mi w ogóle nic, żeby wcisnąć klawisz F8, żadna informacja o formatowaniu, nic z tych rzeczy.

W związku z tym możecie mi forumowicze odpowiedzieć czym to jest spowodowane? Jak sformatować [całkowicie na czysto] mam swój dysk?

Dodane 29.07.2010 (Cz) 20:50

Ps. Może opisałem to zbyt lakonicznie, jednak myślę, że zrozumieliście. Z góry dziękuję za pomoc.

W instalatorze Windows 7 (podobnie jak i Vista) opcja formatowania znajduje się kilka kroków dalej od ujrzenia pierwszego okienka z wyborem bodajże języka. Nie ma tu czegoś takiego jak “naciśnij F8…”. Bo jak rozumiem, chcesz sformatować ładnie dysk i od nowa postawić tylko Windows 7?

Dokładnie, chcę tak zrobić jak napisałeś, czyli sformatować ładnie dyski i od nowa zainstalować “7”. Jednak jak mi odpala komputer instalator z płyty [od razu po włączeniu przycisku POWER, a nie w czasie pracy na systemie] to po ukazaniu się bodajże dwóch graficznych okienek, i po wyświetleniu napisu proszę czekać, komputer się sam restartuje.

Pobierz darmowe LiveCD narzędzia gparted, z jego poziomu zdejmij partycje i wtedy spróbuj zainstalować.

Jak włożysz płytkę instalacyjną XP też masz jakiś problem, czy startuje jak powinno?

To ja jeszcze troszkę sprecyzuję, jakie mam objawy.

Wkładam płytę CD z Windowsem Siedem.

Restartuję komputer.

Naciskam dowolny klawisz, odpala się płyta CD.

  1. Wyskakuje pasek postępu i napis “Windows is loading files”

  2. Wyskakuje napis “Starting Windows”

  3. Pasek postępu koloru zielonego, napis “Microsoft Corporation”

  4. Wyskakuje ekran z grafiką dedykowaną do Windows Siedem, kuros myszki, napis “Instalator rozpoczyna pracę”

…po czym komputer resetuje się samoczynnie i wszystko od nowa.

LeserGD , mógłbyś wytłumaczyć mi jak działa ten program, ściągnąłem to jednak po rozpakowaniu nie za bardzo wiem za co mam się zabrać.

To może faktycznie spróbuj wyczyścić najpierw dysk przy użyciu GParted i sprawdź, cz instalator będzie nadal restartował komputer. Po ściągnięciu GParted masz jego obraz w postaci *.iso który należy nagrać na płytę przy pomocy np. ImgBurn.

Link który ci podałem jest do pliku .iso, czyli do obrazu CD.

Musisz wypalić obraz dysku na płytkę i z niej uruchomić kompa. >>> Klik <<<

Po uruchomieniu będziesz miał graficzne narzędzie do partycjonowania dysku.