Formowanie baterii w k550i?

(Jacek Bydgoszcz) #1

Czy w telefonie k550i trzeba formować baterię?

(Sebos99) #2

każda nowa bateria powinna być formatowana w celu uzyskania pełnej wydajności roboczej. należy ją wpierw całkowicie rozładować, później podłączyć do prądu na przynajmniej 12 godzin (nawet jak w instrukcji zalecają mniej) i następnie doprowadzić do całkowitego rozładowania. czynność powtórzyć trzykrotnie. po tym czasie możesz normalnie ładować telefon. formatowanie powinieneś przeprowadzać na raz na 2-4 miesiące :wink:

(agaopo) #3

chyba odwrotnie-njapierw rozładować,a potem podłączyć do ładowania

(Bond87) #4

nie inaczej, nową baterię należy włożyć do telefonu i całkowicie rozładować, aż telefon padnie i dopiero na 12 godzin podłączyć.

(Jacek Bydgoszcz) #5

Trochę zacząłem szukać po necie i niektórzy piszą że baterii litowo-polimerowych nie trzeba formować bo nie mają efektu pamięci,więc sam już niewiem.

(Homik1983) #6

Poczytaj:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... t=#1258844\

Ponadto w instrukcji powinieneś mieć informację co należy zrobić podczas pierwszego uruchomienia telefonu, powinno tam być też info jak postępować z baterią. Jeśli nie ma ani słowa o jej formowaniu, to jej nie formuj. Baterie litowo-jonowe i litowo-polimerowe rozwinęły się do tego stopnia, że od ponad roku proces formowania nie jest wymagany w przypadku nowej baterii.

(Jacek Bydgoszcz) #7

Nic nie ma o formowaniu więc chyba nie trzeba tego robić,ale widzę że zdania są podzielone,sprzedawca w salonie też nic nie wspominał o tym a gdy poprzednio kupowałem telefon na początku 2006 to dostałem ulotkę o formowaniu baterii.

(Sebos99) #8

w instrukcji to nie mają obowiązku tego pisać, ale jak sformatujesz tylko na dobre wyjdzie. poprawiłem moją wcześniejszą instrukcję więc czytaj :slight_smile:

(Bond87) #9

każdą nową baterię trzeba najpierw rozładować a następnie ładować przez ok 12 godzin w celu oiągnięcia właściwej pojemności. nawet jeśli nie ma w instrukcji wzmianki o formacie to należy ten proces wykonać, akumulatorowi napewno nie zaszkodzimy :slight_smile:

(Bigkoras) #10

Bzdura.

Ogniwa li-ion w ten sposób bardzo poważnie uszkadzasz...

Takich tematów było tysiąc poszukaj.

(Kcbmm82) #11

Nie ma to jak się mało z was zna na temacie! !!

Era ładowania baterii przez 12 godzin już dawno mineła. Dzisiaj baterie czy to li-ion czy li-polymer nie formatujemy. Oczywiście najlepiej zawsze rozładować do końca, ale w żadnym wypadku nie trzymać telefonu pod prądem przez dłuższy czas niż 2 godziny. No chyba, że wskaźnik dalej pokazuje cykl ładowania.

Jeśli trzymacie pod prądem te 12 godzin to tylko narażacie baterie na gorsze działanie.

(Sebos99) #12

przecież to ładowanie tylko w czasie formatowania jest tak długie więc nie pisz tak jakby ktoś tu zalecał zawsze tak ładować

(Bigkoras) #13

hassler Nie ma sensu się co kłócić z ***** oni i tak wiedzą lepiej...

(Kcbmm82) #14

bigkoras chyba masz rację. Ale żal patrzeć ilu tu jest mało zorientowanych ludzi i próbują się wypowiadać na tematy, o których pojęcia nie mają.

Ludzie to baterie niklowo wodorkowe formatowaliśmy kilkanaście godzin. Litowo jonowych nie trzeba tyle formatować, bo to tylko im szkodzi.

Pozdrawiam.

(Ace Ventura) #15

czyli z tego wychodzi że od razu po kupnie mogę podłączyć komórkę do kompa i nie będzie to wpływało na długość pracy baterii (litowo polimerowa) ??

(Kcbmm82) #16

tak, tej baterii sie nie formuje.

(Bond87) #17

Pierwsze slysze zeby baterii nie formatować, hassler, takie uwagi zatrzymaj dla siebie mistrzu, na swoim telefonie nie odczułem żadnych negatywnych skutków, ładuje różnie, od 2 do i 15h i więcej jak mi się go z prądu nie chce wyciągnąć. Kiedyś niesforamatowałem baterii w T610 i trzymała aż 2 dni, także mówie z doswiadczenia a nie powtazram cos usłyszanego gdzieś.

(Kcbmm82) #18

Tyberiusz46 nikt ci nie zabrania ladować baterii 15 godzin. Nie wszyscy dbają o baterie. :smiley: :smiley: :smiley:

(Bond87) #19

masz racje, ale nie o to chodzi, lecz wracając do tematu każdą baterię jaką miałm to pierwsze ładowanie 12 godzin i nic żadnej nie dolegało, nawet jeśli nie jest koniecznym ten proces przy nowuch aku to myśle, że napewno jak ktos to zrobi to krzywdy sobie nie wyrządzi. :slight_smile:

(Kcbmm82) #20

Tak! Ale pytanie brzmi, czy trzeba formatować baterie 12 godzin itd... Więc odpowiedź jest prosta. NIE trzeba.