Formowanie baterii w k550i?

Czy w telefonie k550i trzeba formować baterię?

każda nowa bateria powinna być formatowana w celu uzyskania pełnej wydajności roboczej. należy ją wpierw całkowicie rozładować, później podłączyć do prądu na przynajmniej 12 godzin (nawet jak w instrukcji zalecają mniej) i następnie doprowadzić do całkowitego rozładowania. czynność powtórzyć trzykrotnie. po tym czasie możesz normalnie ładować telefon. formatowanie powinieneś przeprowadzać na raz na 2-4 miesiące :wink:

chyba odwrotnie-njapierw rozładować,a potem podłączyć do ładowania

nie inaczej, nową baterię należy włożyć do telefonu i całkowicie rozładować, aż telefon padnie i dopiero na 12 godzin podłączyć.

Trochę zacząłem szukać po necie i niektórzy piszą że baterii litowo-polimerowych nie trzeba formować bo nie mają efektu pamięci,więc sam już niewiem.

Poczytaj:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … t=#1258844\

Ponadto w instrukcji powinieneś mieć informację co należy zrobić podczas pierwszego uruchomienia telefonu, powinno tam być też info jak postępować z baterią. Jeśli nie ma ani słowa o jej formowaniu, to jej nie formuj. Baterie litowo-jonowe i litowo-polimerowe rozwinęły się do tego stopnia, że od ponad roku proces formowania nie jest wymagany w przypadku nowej baterii.

Nic nie ma o formowaniu więc chyba nie trzeba tego robić,ale widzę że zdania są podzielone,sprzedawca w salonie też nic nie wspominał o tym a gdy poprzednio kupowałem telefon na początku 2006 to dostałem ulotkę o formowaniu baterii.

w instrukcji to nie mają obowiązku tego pisać, ale jak sformatujesz tylko na dobre wyjdzie. poprawiłem moją wcześniejszą instrukcję więc czytaj :slight_smile:

każdą nową baterię trzeba najpierw rozładować a następnie ładować przez ok 12 godzin w celu oiągnięcia właściwej pojemności. nawet jeśli nie ma w instrukcji wzmianki o formacie to należy ten proces wykonać, akumulatorowi napewno nie zaszkodzimy :slight_smile:

Bzdura.

Ogniwa li-ion w ten sposób bardzo poważnie uszkadzasz…

Takich tematów było tysiąc poszukaj.

Nie ma to jak się mało z was zna na temacie! !!

Era ładowania baterii przez 12 godzin już dawno mineła. Dzisiaj baterie czy to li-ion czy li-polymer nie formatujemy. Oczywiście najlepiej zawsze rozładować do końca, ale w żadnym wypadku nie trzymać telefonu pod prądem przez dłuższy czas niż 2 godziny. No chyba, że wskaźnik dalej pokazuje cykl ładowania.

Jeśli trzymacie pod prądem te 12 godzin to tylko narażacie baterie na gorsze działanie.

przecież to ładowanie tylko w czasie formatowania jest tak długie więc nie pisz tak jakby ktoś tu zalecał zawsze tak ładować

hassler Nie ma sensu się co kłócić z ***** oni i tak wiedzą lepiej…

bigkoras chyba masz rację. Ale żal patrzeć ilu tu jest mało zorientowanych ludzi i próbują się wypowiadać na tematy, o których pojęcia nie mają.

Ludzie to baterie niklowo wodorkowe formatowaliśmy kilkanaście godzin. Litowo jonowych nie trzeba tyle formatować, bo to tylko im szkodzi.

Pozdrawiam.

czyli z tego wychodzi że od razu po kupnie mogę podłączyć komórkę do kompa i nie będzie to wpływało na długość pracy baterii (litowo polimerowa) ??

tak, tej baterii sie nie formuje.

Pierwsze slysze zeby baterii nie formatować, hassler, takie uwagi zatrzymaj dla siebie mistrzu, na swoim telefonie nie odczułem żadnych negatywnych skutków, ładuje różnie, od 2 do i 15h i więcej jak mi się go z prądu nie chce wyciągnąć. Kiedyś niesforamatowałem baterii w T610 i trzymała aż 2 dni, także mówie z doswiadczenia a nie powtazram cos usłyszanego gdzieś.

Tyberiusz46 nikt ci nie zabrania ladować baterii 15 godzin. Nie wszyscy dbają o baterie. :smiley: :smiley: :smiley:

masz racje, ale nie o to chodzi, lecz wracając do tematu każdą baterię jaką miałm to pierwsze ładowanie 12 godzin i nic żadnej nie dolegało, nawet jeśli nie jest koniecznym ten proces przy nowuch aku to myśle, że napewno jak ktos to zrobi to krzywdy sobie nie wyrządzi. :slight_smile:

Tak! Ale pytanie brzmi, czy trzeba formatować baterie 12 godzin itd… Więc odpowiedź jest prosta. NIE trzeba.