Formularz w pdf - Open Office Writer

Muszę zrobić formularz online dla działu rekrutacji - są tam takie pola, jak: imię, nazwisko, wykształcenie, doświadczenie itp., dotyczące kandydata na pracownika. Formularz ma być w pdf, który będzie można wypełnić i odesłać firmie. Teraz moje pytania:

1/ w formularzu muszę użyć różnych formantów: pola tekstowe i pola wyboru czy też opcji. Pola tekstowe to bułka z masłem, ale nie mogę się uporać z tymi drugimi. Otóż jest np. taka fraza:

  • posiadane wykształcenie, np. wyższe, licencjat, średnie itp. Oczywiście kandydat może wybrać tylko jedną opcję. Jak rozumiem, trzeba tu użyć Przycisku Opcji. Wszystko ok, da sie wybrac tylko jedną możliwość. Ale teraz: kilka linijek niżej jest kolejny wybór: “grupa inwalidzka” i też kilka do wyboru. Można oczywiście wybrać jedną opcję. No i w tym momencie gdy zaznaczam jedną z opcji w “grupie inwalidzkiej”, formularz nie pozwala mi zaznaczyć “wykształcenia” i na odwrót. Rozumiem, że traktuje te opcje jako jedną grupę - wobec tego jak je rozdzielić?

2/ Po wypełnieniu formularza w internecie chcę, żeby został on wysłany na określonego maila do działu rekrutacji jako pdf. Doszłam już, że trzeba wstawić przycisk (mailto:itd). Ale mam kłopot - gdy próbuję przetestować formularz bez udziału przeglądarki, otrzymuję komunikat “You need to be running inside a web browser in order to submit this form”. A jak wrzucę go na serwer i otwieram w przeglądarce, próbuję wysłac, wyskakuje: “The document needs to be opened inside the Acrobat window (as opposed to the web browser) in order to submit this form”. O co chodzi?

3/ W dokumencie tworzonym we Writerze tekst ma polskie czcionki - ale gdy utworzę pdf, i próbuję go wypełniać, polskich znaków już nie ma:(

Byłabym wdzięczna za podpowiedzi, jeśli chodzi o formularze, to jestem zielona, pierwszy raz takowy robię;)

EDIT: Punkt 1/ nieważny. Natomiast 2/ - owe ostrzeżenia już nie wyskakują, za to teraz wyskakuje mi okienko Outlooka z pustą wiadomością, zamiast z dołączonym i wypełnionym formularzem w pdf:(