Forsowanie zasilacza

tez niestety blad - tu duza role gra rozdzielczosc na jakiej gramy - im wieksza, tym wiecej pamieci i gpu jest uzywane (tak, prosto i obrazowo piszac) a co za tym idzie i watt’ow

riva tuner lub fraps i masz jak na dloni, ze sie mylisz :smiley:

edit: literki, literki…

hmm chyba jednak zostanę przy tym zasilaczu… napięcia SĄ dobre, JEST cicho i chłodno. Nie narzekam na niego :smiley: Ale popytam o ten zasilacz który mi poleciłeś :slight_smile:

Co nie zmienia faktu, że prędzej czy później coś się zrąbie. Zależy też jaki masz konfig, ale jak widzę że w zestawach wrzucają do tego quady i GTX 260 to mnie dreszcze przechodzą.

nie chce być złośliwy czy coś :slight_smile: a ty miałeś ten zasilacz?

Ja nie wiem, wiele osób ma chorobę " zasilaczową " W starym sprzęcie miałem zasilacz dołączony do obudowy i wytrzymał 7 lat zanim wyzionął ducha, komputer na zailaczu colorsit ( czyli szrocie ) śmiga już rok i nic mu nie jest. Nie przesadzajmy, nie jestem za wkładaniem zasilaczy 400W dołączonych w obudowie za 150zł do super wydajnych komputerów, ale do niezbyt świetnego kompa zwykły zasilacz wystarczy. Choć nie mówię, dobrze mieć ten spokój i świadomość że ma się zapas mocy. Przytoczę może wypowiedź informatka u którego bywam bardzo często, jest naprawdę dobry… " wszystkie zasilacze robił jeden chińczyk "

:smiley: Ale ja nie kupowałem komputera w zestawie, mam skłądaka i skłądam mi go przyjaciel informatyk. On sam na wstępie powiedział że na doibry zasilacz trzeba zapłacić ok 100 zł i sam mi ten włożył. :slight_smile:

Co to mniej wiecej znaczy? zwłaszcza jak konfig ustawić :slight_smile:

To porównaj sobie te zdjęcia

markowy chieftec

http://prohardver.hu/dl/rev/2006-09/129 … inside.jpg

codegen - wyrób zasilaczo podobny

http://www.night-modders.com/arts/fun/codegen_03.jpg/

okulary nosze, ale jakoś w tajemniczy sposób widzę sporą różnicę, może informatyk dobry w sieciach czy zabezpieczeniach, ale w sprzęcie raczej nie.

Napisz jaki masz komputer.

http://community.tomshardware.pl/commen … nID=124789

Znajdziesz tutaj Codegen’a? A Corsair’a?

Sam jechałem na moim starym kompie (Duron 900 mhz) na color shicie i tak, wszystko było ok do czasu, kiedy krótko mówiąc wyzionął ducha, a przy okazji spalił 3 podzespoły.

Fakt, jak ktoś ma starszego kompa tylko do neta to nie warto. Ale jak już ktoś chce grać, to nie można oszczędzać na czymś takim.

Konfig - jest to po prostu szczegółowa konfiguracja Twojego komputera. Lista podzespołów.

W większości sklepów komputerowych w miastach, sprzedawcy wciskają szroty. Od obudowy, proca, pamięci, aż do zasiłki i karty.

Przyznam, że jak kupowałem kompa w znaku, a gościu mi powiedział, że coś jest słabej jakości, to się zdziwiłem pozytywnie :slight_smile:

Tak btw, u mnie w mieście jest taki sklep “Nowy Elektronik”. Jest to sklep bardziej zajmujący się ■■■■■ółkami typu : przejściówki, kable, złącza, żarówki itd.

Ale jak się dzisiaj zdziwiłem jak koło kasy zobaczyłem za szybą zasilacze Tracer/Codegen , całe 300W za (uwaga…) 2 zł 50 gr…

:smiley:

Czemu się dziwisz? Sprzedawali je za ich wartość. :lol:

Jak coś padnie to oni mają problem, na początek na ich serwis a to zajmuje trochę czasu, a i tak zwykle muszą wysyłać do producenta czy dystrybutora, a za kuriera płaci znak.

zlutują z trzech zasilaczy jednego, często małe sklepiki tak robią, oglądałem jednego takiego składaka.

wydaje mi się że niektórzy są poprostu uprzedzeni do samej firmy. To nie znaczy że dana firma nie ma lepszych i gorszych zasilaczy moim zdaniem :slight_smile: Mój komp to AMD Athlon 64 X2 5400+, RAM 1024 MB (planuję dokupić jeszcze 1024) GeForce 9600GT dysk SATA WDC WD5000AAKS.

Tylko porównaj sobie bebechy seasonica, fortrona, corsaira z codegenami, feelami itp złomem, to nie ma takiej siły żeby uwierzyć że 2 marne kondensatorki, bezpiecznik który i tak nie zdąży zadziałać, i transformator z ładowarki od komórki utrzymał sprzęt w całości przy ciągle zmieniającą się temp pracy, i obciążeniu, marne firmy nie zmieniają swoich zasilaczy, popatrz sobie po naklejkach na zasilaczach, nowe markowe mają silną linie +12V kupujesz np 450 to prawie 400W to moc z linii +12, a marnoty jak miały 15A na +12 pięć lat temu tak dalej mają.

Kup np tego, tani i dobry

http://www.allegro.pl/item513244210_now … _430w.html

to nie uprzedzenia, to czysta statystyka :slight_smile:

mialem kilka razy w zyciu w reku podobnej marki wyroby zasilaczopodobne - nawet trafo porzadnego nie maja, wszystko na diodach zenera i tyrystorach, najciezszy jest wentylator tam :wink:

swoja droga - kto nie ryzykuje, ten nie wie ze zyje… tak mowia podobno

wymien ten szrot na cos ciezszego - bedzie ciszej, stabilniej i dluzej sie pobawisz kompem - mowisz o zywotnosci a sam prowokujesz padniecie takim zasilaczem

jak miałem składany ten komp to na prawdę koleś sam zaczął temat zasilacza… powiedział że ten będzie niezły… ale zobacze co z tym który proponuje Tobi.

nie taki najgorszy, robiony przez sirtec’a

mam kompa od września. ten zasilacz co mam mógł w tym czasie narobić sporo szkód? :smiley:

najbardziej wrazliwy jest dysk i kondensatory na plycie/karcie

jesli zasilacz trzyma normy, to masz czas na zakupy, jesli nie… ![-o<

jesli mobo na ss (solid state), to przetrwa - a wiekszosc nowych juz owe posiada, kilka faz zasilania proca i ram tez ocali te elementy, ale to zalezy od plyty

więc ogólnie mówicie nie pociągnie długo… a spróbuje jakimś programem diagnostycznym go przetestować :slight_smile: polecacie jakiś?