Forton czy Chieftec - którego wybrać?

Witam! W lutym 2007 zamierzam kupić nowego kompa (w moim podpisie). W podpisie mam również Chiefteca 450W, ale nie wiem czy będzie lepszy od Fortona 350 lub 400W. Doradźcie mi, którego wybrać, który będzie dla mojej konfiguracji lepszy. Jak ktoś ma to niech podrzuci jakieś linki z testami tych zasilaczy. Z góry dzięki! :smiley:

Bierz szefa, nie ma porównania co do Fortrona (nie mówię że to słaba zasiłka)

polecam Chiefteca

j/w

Bierz Huntkaya! :mrgreen:

Chieftec…cichy,wydajny,niezbyt drogi.

Sorry, ale jakoś nie wiem co to znaczy… :?

Za ta cene tego zasilacza to teraz mozna miec to

Zasilacz Fortron Blue Storm AX500-A

http://zenfist.pl/cP/95_78/zasilacze-fortron.html

po obnizce ceny to zapowiada sie nastepny hicior jak Topek 400 OEM.

Jak Wyżej.

Tak w ogóle to kompa chyba nie bierzesz za bardzo do gier co ?

Nie no jak do pracy to spoko nawet, do gier przydałoby się 1 GB RAM’u i 7600GS ale jak kasy nie masz to trudno :slight_smile:

Ok. Dzięki chłopaki. Wezmę jednak Chiefteca 450W. :smiley:

Wiesz, ten komp ma mi służyć przeważnie do pracy. A do gier przecież też nie jest zły. Wziąłbym lepszą kartę ale nie mam na razie na tyle kasy…

ja jakos bardziej mam zaufanie do Fortronów no ale co kto lubi :slight_smile:

POZDRAWIAM

tu nie chodzi o to co kto lubi tylko zeby był dobry, bo ktoś może lubić jakiś Noname…

nie no po prostu miałem kilka kompów i jakoś wszystkie z zasilaczami fortron i jakoś z żadnym nie miałem problemów wiec je polubiałem :slight_smile:

wtedy źle zrozumiałem :slight_smile:

Ten będzie dobry 31A 372W na +12. Chieftec GPS-450AA-101A 264W , 108W więcej różnica ~20 zł.

A teraz lustracja:

A Ty lubisz zasilacz 400W, jaka firma?

Dotychczas miałeś chyba Megabajta i nie byłeś chętny do zakupu Fortona.

http://www.allegro.pl/item145792764_ult … urier.html

Czy ten Fortron jest ok dla mojego zestawu- Athlon Xp 2600+ Barton (Socket A ) ? Bo coś czytałem o napięciach 5 V i 12V… ale nie wiem o co za bardzo z tym chodzi… Z góry dzięki za odpowiedzi…

diego_valkyr Jak płyta?

+5 zasilanie starszych procesorów i kart np. grafiki, pewnie Ty masz zasilanie z +5 (węc na 99% Forton 400W z mocną +5) procesor z rodziny K7, ale niektóre z k7 pobierają z +12

+12 nowsze procesory Pentium 4/D/HT/Core 2 Duo, AMD K8 i karty nowe karty grafiki

Płyta K7Upgrade-880… hmm czyli mam zasilanie 5V czyli bedzie odpowiedni… ? dzieki…

Ma wtyk P4 więc Forton 350W z silniejszą +12.