Fortron 350W i R4850

Siema mam pytanie, kolega chce kupić tę kartę, a ja nie potrafie mu powiedzieć czy ten zasilacz to utrzyma. Poniższy konfig trzyma bez problemów.

Athlon 5200+, obecna karta 8800GT 256Mb dysk 160gb i 4gb ramu i wspomniany wyżej zasilacz fortron 350W (oryginał, nie podróba)

Według mnie nie powinno być problemów, ta karta ma podobny pobór do 8800GT. Zresztą, najlepiej miernik wziąć i badać napięcia.

Niestety za słaby zasilacz

Dodane 10 paź 2009, o 18:01

Producent wymaga przynajmniej 400 Watt

fortron 350W, ale jaki model ?

Ogólnie Fortron to dobra firma zasilaczy, a HD4850 faktycznie mniej ciągnie prądu (http://pclab.pl/art32994-8.html) niż 8800gt, dlatego też prawdopodobnie ten Fortron poradzi sobie z tym zestawem. Ale podaj dokładnie jaki to model.

suchmen, na samej specyfikacji się nie opieraj, często brednie w nich są.

Producent się zawsze woli zabezpieczyć.

Rozumiem, że zmiana jest spowodowana ilością pamięci, bo wzrostu wydajności to raczej się nie odczuje na tym procku.

No trochę prawda, w tym zestawie wąskim gardłem jest procesor, a nie karta graficzna…

Forton dobry? przecież on jest na czarnej liście

No to masz jakąś trefną czarną listę…

I jaki sens jest wymiana karty 8800 na hd 4850 skoro one nie różnią się tak bardzo aż?

No jakby była za (prawie) darmowa taka zamiana to się opłaca. :slight_smile:

On ma 8800gt, ale z 256MB pamięci, więc musi opuszczać trochę tekstury, a tak poza tym to nie zauważy różnicy.

Czyli rozumiem, że wymiana grafiki nie ma sensu? Bardziej opłaca się wymienić procesor? Chodzi o zwiększenie wydajności w grach.

Procesor by tu dał może i większy efekt, ale zaś te 256MB trochę mało. :confused:

Najlepiej wszystko zmienić. :smiley: Trudno powiedzieć.

A jaka to dokładnie płyta główna?

GA-M52L-S3

Ściągnij CPU-Z i powiedz jaki masz dokładnie procesor.

To nie mój komputer tylko kolegi, a tu screen z cpu-z.

http://img14.imageshack.us/img14/7669/procesorf.jpg

Brisbane G2, może osiągnąć ponad 3 GHz, ale i tak ma tylko 1MB cache.

Karta graficzna dość dobra, ale te 256 vramu. :confused:

Widzę, że kolega ma ekran 1680x1050, więc zarówno lepsza grafa, jak i procesor dałby efekt.

Trudno powiedzieć co by mu się przydało najpierw.

W takiej sytuacji grafika chyba najbardziej ciąży, chociaż szkoda że taki mały skok wydajności będzie z 9800gt na HD4850. Może poczekasz i kupisz HD5750, albo HD5770?