Forum - a treści zamieszczane przez userów

Witam

Założyłem ostatnio forum dotyczące studiów - a konkretniej mojego wydziału/roku.

Zdarzyła się taka sytuacja, że zamieszczono na nim linki, przykładowo do książek.

Powinienem zareagować i natychmiast usunąć tego typu posty, czy umyć ręce i poinformować, że nie odpowiadam za to co ludzie piszą na forum ?

Czekam na jakieś info i pozdrawiam.

Zależy jaki regulamin ustalasz sobie na forum.

Możesz nakazać aby nie umieszczano takich linków bezpośrednio na forum, ale to czy user prześle takowy link innemu userowi. To już nie twój interes. Także lepsze jest takie rozwiązanie :slight_smile:

Forum założylem za pomocą phorum.pl, a w regulaminie tego “serwisu” jest punkt aby nie umieszczać treści niezgodnych z polskim prawem.

Także czy moje forum może zostać zamknięte/usunięte jeśli będą na nim zamieszczone jakieś linki do serwisów typu “odsiebie” czy rs ( do plików typu: książki ) ?

Czy to już nie interesuje nikogo z serwisu w którym założyłem owe forum ?

Pozdrawiam

Ogólnie linki możesz umieszczać, ale jeśli nie mają praw autorskich. Po prostu jeśli to książki, za które trzeba płacić to lepiej nie.

Jeśli darmowe lub sam je napisałeś to oczywiście możesz.

Czasami jest tak, że w regulaminie serwisu piszą takie rzeczy, ale wcale tego nie sprawdzają, ani nie przestrzegają.

Musisz sam podjąć decyzję :stuck_out_tongue:

Pisząc w swoim forumowym regulaminie, że nie ponosisz odpowiedzialności za umieszczane treści przez użytkowników, raczej jej nie ponosisz. Ale łamiesz regulamin serwisu, na którym masz forum. Wątpię żeby takie coś sprawdzali, a jeśli już to mogą Ci wysłać ostrzeżenie żebyś usunął takowe treści z forum.

Jeśli regulamin serwisu gdzie założyłeś forum przewiduje, że fora z treściami niezgodnymi z prawem będą zamykane, mogą zamknąć Twoje forum. Zresztą takie restrykcje występują na większości (jak nie na wszystkich) serwisów z możliwością założenia forum i hostingów.

Proponuję robić często kopie bazy danych (o ile wiem Phorum umożliwia zapisanie kopii bazy danych na dysk, co jest ewenementem w takich serwisach).