Forum>dziwne zachowanie

Panu już dziękujemy za dytychczasową działalność na naszym forum panie:

:x :x

Śrubuje jakiś rekord, czy co :?:

na to wyglada :roll: :roll:

Zachowania tenemosa komentował nie będę…nie warto…

Wracając do tematu…

Jest w tym trochę racji, forum (a raczej cały vortal) chodzi wolniej wieczorami – przynajmniej u mnie – chociaż wątpię aby było to spowodowane wzmożoną aktywnością użytkowników. Kłopoty są od tygodnia, może dwóch – wcześniej forum śmigało o każdej porze. Dodam, że gdy przeglądam forum w dzień nie ma żadnych problemów.

U mnie działa czasami tak, że strony się wcale nie otwierają, albo otwierają się niekompletne. Rzadko się to zdarza, ale jednak… :frowning:

A ja może podsunę takie przemyślenie…

Kilka dni temu wszystkie fora hostowane przez Xenium padły…

Być może nie jest to nasza wina, tylko wina właśnie dostawcy serwerów…

Może to nie działania na forum (czyszczenie śmietnika, userzy itp), lecz działania u dostawcy (on czyści, coś się dzieje na JEGO serwerze)

Ja nie widzę innej przyczyny, więc może warto zapytać mailem panów z XENIUM, co się dzieje?

Squeet , też tak własnie uważam, że to wyżej sa problemy. Na poziomie serwera lub nawet zestawionego łącza…

Padł z powodu zwarcia w instalacji elektrycznej i braku pradu w serwerowni. Nic innego. :slight_smile:

Sb nie jest od zadawania takich pytań. Możesz sobie pytac, a i tak nikt ci nie odpowie.

Administracja wie o tych problemach i jak już tytaj ktos powiedział robimy wszystko aby to zlikwidowac.

UOOO !!

ja być może OT!

czy moderacja mogłaby następnym razem wyprzedzać działania i podejmować działanie gdy nasz

znów zaatakuje!

ale swoją drogą to codziennie około 20 jest na forum muularstwo :roll:

jedynie to odłączenie kolesiowi neta :roll:

Albo pogadaanie z dostawcą nets

Tak się składa, że admini też mają inne zajęcia niż siedzenie 24h na forum i odpowiadanie na posty.

To już Lazikar mówił, nieprzewidziany brak prądu.

Co za głębia intelektualna. Zapewne z takim potencjałem inteligencji byłeś liderem w swojej grupie przedszkolnej…

Wracając do tematu. Tak się składa, że ilość osób odwiedzających dobreprogramy (zwłaszcza wieczorami), dość ostatnio podskoczyła i MySql przy tak dużej bazie zaczyna trochę wariować. Do tego łącze też ma swoje granice…

Dlatego też doraźnie będziemy rozdzielać sajty i bazę na dwa serwery a w przyszłości są plany na przepisanie wszystkiego na .NET-a i postawienie tego na MS Sql Server. Wprawdzie MySql lepiej sobie radzi z małymi bazami, to Sql Server zdecydowanie przoduje z obsługą dużych baz. Tak, że prędzej czy później powinno się wszystko poprawić.