Forum PHPBB

Jak mam skonfigurować i zainstalować forum? I mam to zrobić przed wgraniem go na serwer?

Jaki będzie adres mojego forum?


Wydzielono z innego topica w dziale Sprawdzone porady


fiesta

A na jakim serwerze chcesz to umieścić? :smiley:

A jak zrobić forum sieciowe ??

Założyłem już na LYCOS. Forum już jest, tylko nie wiem jak zmienić tytuł i ten napis: yourdomain.com( prawy górny róg) Pomoże mi ktoś? http://www.murofforum.prv.pl - gdyby co to proszę usunąć ten adres.

W panelu administratora masz te opcje Konfiguracja.

Dokładnie Ogólne>>Konfiguracja>>Główne

Dzięki. O to mi chodziło!!

P.S. A jak zmienić logo? Gdzieś czytałem, ale nie pamiętam strony :oops: (Lewy, górny róg)

W tym samym panelu konfiguracyjnym Ogólne>>Konfiguracja>>Strony Głównej Musisz tam wkleić w pierwszej pozycji “Banner w nagłówku forum” kod html. :smiley:

Masz tam całą konfiguracje. :smiley:

No to jak jest ten teamt,to i ja o coś zapytam,co to jest DSN,taki komunikat podczas wgrywania forum wyskoczył koledze;

DSN - (Data Source Name; Nazwa źródła danych) logiczna nazwa używana przez ODBC (Open Database Connectivity) przy odwoływaniu się do dysku i innych informacji wymaganych do uzyskania dostępu do danych; nazwa ta jest używana przez program Internet Information Server do połączeń ze źródłem danych ODBC, takim jak baza danych SQL Server.

Wie ktos,jak sobie z tym poradzic??

Ale gdzie jest na dysku ten banner? W jakim folerze… albo chociaż jakie ma mieć rozmiary?

Baner który się wyświetla jest na serwerze w folderze Images. W kodzie który wkleisz wskaż obrazek w tym katalogu i tam go umieść. Oczywiście ten który ma się wyświetlć. :smiley:

Ee…nie wiem o co chodzi :?

Chcesz zmienić obrazek na głównej stronie forum na swój. Więc w panelu administratora (Ogólne>>Konfiguracja>>Strony Głównej ) musisz wstawić swój kod html ze swoim obrazkiem, a poniżej zaznaczyć że ten orginalny nie ma się wyświetlać. :smiley: