Forum strasznie muli i długo się wczytuje

Witam mam taki problem założyłem sobie z kolegą forum na silniku mybb

ale przez ostatni miesiąc forum się strasznie muli długo wczytuję wcześniej tego problemu nie było i mój kolega ma ten sam problem a jesteśmy adminami strona powitalna się szybko wczytuje a jak się na nią kliknie aby przeniosło nas na forum to już masakra aż się załaduje a gdy loguje się do panela administratora to już wszystko działa świetnie zero mulenia a najlepsze jest w tym ze normalnym użytkownikom na forum wszystko chodzi płynie i nie zacina się a gdy jednego użytkownika dodaliśmy do ekipy forum zgłosił nam ze nie może nic zrobić na forum bo strasznie mu się muli i ciekawi mnie jeszcze pewna sprawa gdy wchodzę na stronę przez bramki proxy strona wczytuje się bardzo szybko i też nie pojawiają się lagi prędkość internetu mam dobrą wykonując test na prędkość przez stronę speedtest pokazuje mi download 21 mb a upload 4 mb

i wszystkie strony chodzą sprawnie oprócz mojego forum czy to wina leży po stronie firmy hostingowej a jeśli tak to czemu tylko strona się muli się osobą którzy należą do ekipy foum a zwykłym użytkownikom nie i czemu przez proxy normalnie chodzi wie może ktoś z użytkowników gdzie może leżeć problem i jak go rozwiązać z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam

no założyłem z 4 miesiące temu z kolegą forum na początku przez 3 miesiące wszystko było pięknie strona chodziła bardzo dobrze szybko się wczytywała ale miesiąc temu mojemu koledze zaczęła się długo wczytywać ze stało się to uciążliwe a mi nadal wszystko szybko chodziło ale i po tygodniu i mnie spotkał ten sam problem ze strona bardzo długo się wczytywała a łączę mam szybkie i wcześniej z tym problemu nie było ale jak wchodzę na stronę z innego ip np w mieście to problem znika strona znowu szybko się wczytuje tak samo jest jak wchodzę na stronę przez bramkę proxy a jak wchodzę normalnie do panelu administratora to strona też chodzi szybko tylko jak chce chodzić po działach na forum to strasznie długo się wczytują i staje się to bardzo irytujące więc pomyślałem ze to coś po mojej stronie