Forum zlecen graficznych pytanie

Witam mam pytanie ponieważ zrobiłem forum o tematyce zlecen graficznych (użytkownicy bedą pisali ogłoszenia np. że chcą kupic, sprzedac, zlecac grafikę zrobiłem też dwa specjalne działy Zlecenia graficzne darmowe i Zlecenia graficzne płatne)

Czyli na forum nie mam nic takiego jak: płatna rejestracja, nie czerpie od użytkowników pieniędzy za dodawanie jakichkolwiek ogłoszeń na forum.

Nie przyjmuje zleceń od użytkowników że robię grafike za pieniądze.

A o to regulamin:

Regulamin:

Zadaniem Forum jest umożliwienie użytkownikom znalezienia zleceń/wykonawców.

Na Forum można umieszczać tylko ogłoszenia dotyczące grafik/ów (jeśli chcesz zamieścić inne ogłoszenie to zapraszamy do działu GRAFIKA - INNE)

W każdym temacie muszą znajdować się dokładne informacje na temat zamieszczonego ogłoszenia.

Wszelkie tematy/odpowiedzi nie związane z daną tematyką będą przenoszone do działu Archwiwum, a autor dostanie ostrzeżenie.

Zabrania się:

  • umieszczania tematów niezgodnych z tematyką forum !

  • spamowania !

  • używania wulgaryzmów ! (jeśli chcesz obrazić drugą osobę to lepiej to przemyśl)

  • zakładania więcej niż jedno konto !

Administracja:

Forum nie jest stworzone w celu czerpania korzyści materialnych przez administratorów od użytkowników lecz po to, aby użytkownicy mogli w łatwy sposób dotrzeć do odpowiednich osób znających się w danych kategoriach.

Administracja nie przyjmuje zleceń od użytkowników.

Administracja nie ponosi ŻADNEJ odpowiedzialności za przebieg transakcji zawieranych za pośrednictwem forum.

Na forum nie będziemy umieszczali reklam tzw. pop-underów - wyskakujących okienek i nie mamy zamiaru umieszczać ich w przyszłości.

Moje pytanie to czy forum jest założone zgodnie z prawem ?

Napisałem na jednym forum o tym ze utworzyłem takie forum lecz jedna osoba napisała mi, że:

Tworząc ten portal, jako założyciel, jesteś odpowiedzialny za wszelkie transakcje, które są tam wykonywane, wszelkie niedogodności spadną na ciebie, nie wiem czy jesteś tego świadom.

Lecz chyba osoba która mi to napisała nie ma racji ponieważ nie wymuszam żadnych korzyści materialnych od użytkowników wszystko jest za free.

Proszę o szybka odpowiedz. Pozdrawiam :wink:

nie wydaje mi się byś był zobowiązany do brania odpowiedzialności za transakcje, choć na tym forum mowa o usługach…

ale zobacz jak to wygląda np. na gumtree w kategorii sprzedam - przy każdej ofercie masz adnotację:

Gumtree nie oferuje żadnych programów ochrony użytkownika i nigdy nie pośredniczy w transakcjach pomiędzy sprzedającym i kupującym.

Handluj twarzą w twarz i wystrzegaj się zagranicznych ofert!

http://warszawa.gumtree.pl/p-SafetyTips