Foxconn P35A-S - brak obrazu

Witam kupiłem płyte główna Foxconn P35A-S i mam problem, wszystko podlaczylem, jak odpalam kompa to wszystko sie wlacza tylko jest cały czas czarny ekran :frowning: nie mam pojecie dlaczego. Sprawdzalem karte graficzna i nic, odlaczylem wszystkie niepotrzebne pierdoly i tez nie dziala.

Reszta sprzętu to:

Procesor P4 630+

Ramy Patrioty 2x1Gb 800MHz

Grafa GF6600

Dysk Samsung 120Gb

Czego to moze być wina?

Stawiam na to, że nie podłączyłeś wtyczki zasilania do gniazda przy procesorze

Zresetuj bios (zworka przy przyciskach na płycie power i reset)

Bios resetowalem… Ale mam taki problem ze na płycie jest miejsce na zasilanie 8 pinowe a ja mam 4 pinowe :frowning: Czy to tego wina?

w zasilaczu powinieneś mieć też kabel 8-pinowy

Jaki to w ogóle zasilacz??

Nie ma problemu. Rzadko co w zasilaczach jest 8Pin

W instrukcji masz pokazane jak wsadzić wtyczke 4pin do 8pinowego gniazda

Zresztą źle nie da się jej wsadzić bo masz tam specjalny zaczep o który musi zachaczyć

Jest to zasilacz firmy Tracer 400W

Robilem tak jak w instrukcji wstadzailem 4Pinowa wtyczke do tego gniazda i nie dzaila :frowning:

ten tracer nie pociągnie tego sprzętu…

Chodzi Ci tutaj o co?

Bo jak zamontuje stara plyte Gigabyte to wszystko ladnie chodzi :confused:

chodzi o to, że ten zasilacz to szajs, i strach go podłączać pod płytę jaką jest foxconn p35a-s :stuck_out_tongue:

jak masz możliwość to sprawdź kompa na innym zasilaczu (markowym) np u kolegi

To mowisz ze nowy markowy zasilacz zalatwi sprawe? Po świetach w takim razie bede musaił coś kupić myslę o czymś takiem http://www.kuptu.com/index.php?products … rod_id=502 co o tym sądzisz?

Płyta wydaje jakieś dźwięki coś?

Nie ma dzwiekow bo nie mam glośniczka ale wyszstko pracuje, wentylatorki chodzą, dyska słychać że również pracuje.

To jeśli możesz to podepnij jakiś głośniczek, może coś nie tak z pamięciami

Głośniczek jest w płycie

To samo było u mnie jak nie podpiełem zasilania do procka

Podepnij jeszcze molexa w pci-e i zmień zasilacz!

Proszę zapoznać się z treścią poniższych tematów i zmienić tytuł swojego tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku zmien.gif

:arrow: viewtopic.php?p=980957

:arrow: http://rtfm.killfile.pl/#tematy

Witam

Mam niemalże identyczny problem z tą płytą i pamięciami Patriot 2x1GB tylko mam jeszcze takie pytanie czy u Kogoś kto również miał podobny problem płyta podczas uruchamiania załączała wentylatory i wydawała ciągle przerywany sygnał dźwiękowy ( oczywiście monitor nie działał )

???

Bardzo proszę o odp. ponieważ mam taki właśnie problem a nie mam od kogo pożyczyć ramu na podmiankę, jestem nawet zdecydowany kupić jakąś inną kość na krótką podmiankę tylko najpierw chciałbym się upewnić czy to aby na pweno wina ramu.

Aha i jeszcze u mnie jest tak że jak odepnę dodatkowy kabel z napięciem ten podpinany koło procka to płyta załącza wentylatory ale już bez sygnału dźwiękowego ww.

Ta płyta tez ma problem z niektórymi pamięciami, i potrafi nie wstać bo nie daje odpowiedniego napięcia na RAM.

Potwierdzam

Miałem taki przypadek z pamięciami Patriot 800 z serii ELK

Trzeba włożyć inne kości, dać więcej v na ramy i zapisać wszystko w biosie

U mnie jest podobnie, na starych ramach było wszystko ok po zmianie na OCZ Platinum rev. 2 czarny ekran, wydobywa ciągle przerywany sygnał dźwiękowy i wentylatory chodzą, ale u mnie jest tak że raz startuje a raz nie a jak chcę aby wystartował komputer to muszę reset naciskać, dzieje się to na napięciu 1.9V i 2.0V i to przy timingach 5-5-5-15, 800MHz ustawienia w biosie na auto poza napięciem.

W innym temacie kazano mi wgrać najnowszy bios, dać większe napięcie.

Z Foxconnami już chyba tak jest, nie tylko z P35A-S :roll: