Foxconn p35a-s czy Abit ip35-e

(Bartek1103) #1

Wiem, wiem przewijam ten sam temat juz 3 raz bo przymiezam sie do kupna mobo do nowego kompa. I nie wiem ktora wziasc, ktora bierze gore w o/c, ktota ma lepsza faze zasilania. Tylko z tych dwoch. Bylbym wzieczny... Pozdro :stuck_out_tongue:

(klopas) #2

a co na niej będzie? OC nie zależy tylko od mobo ale też od podzespołów...

(Mariosti*) #3

No właśnie mobo jest podzespołem najważniejszym, razem z ramami i oczywiście procesorem.

Z tej dwójki foxconn to pewniak.

(Bartek1103) #4

modecom mc 400

e2160 / e8400

palit 8600gt s+

patriot llk 800 2x1gb

I niby ten foxconn lepszy o abita??

(Mariosti*) #5

Prędzej - abit nie jest lepszy od foxconna.

A i btw. ten procesor nigdy nawet sie nie zbliży do fsb które ta płyta jest w stanie znieść...

(Bartek1103) #6

Zobaczymy co reszta powie :stuck_out_tongue:

Bo czytalem posty i ktos napisal ze na abicie lepiej wykrecili e2160 niz na foxconnie :roll:

(Mariosti*) #7

To zależy od sztuki PROCESORA, bo jak w poprzednim poście powinieneś zauważyć i tak ten procesor nie osiągnie fsb prównywalnego z możliwościami płyty....

(Bartek1103) #8

No tak, zucilem foxconna poniewaz widze ze wszyscy w zestawach go polecaja a kosztuje tylko 20zl wiecej od abita. :slight_smile:

Chce wiedziec, ktorego teraz doradza :stuck_out_tongue: i ktory bedzie najbardziej optymalnym dla mnie rozwiazaniem :stuck_out_tongue:

(Mariosti*) #9

W sumie na jedno wyjdzie jeśli weźmiesz msi p35 fr (albo fir). Wyposażenie dobre, chłodzenie porządne, a jak to wcześniej podkreśliłem do fsb 500 i tak ten procesor nawet się nie zbliży...

(Błażej) #10

E2160 pewnie nie, ale E8400 to na lajcie :stuck_out_tongue:

W obu płytach zrobisz spokojnie ponad 500fsb więc obojętnie którą płyte weźmiesz, będzie ona dobra

(Bartek1103) #11

Ok dzieki. Biore Abita bo tanszy :stuck_out_tongue:

(Emilmlo) #12

Foxconn ma Raid czyli możesz połączyć dwa takie same dyski i będzie większa wydajność a Abit nie ma Raida da się podłączyć dwa dyski ale nie będzie większej wydajności.

(Kabuto1378) #13

Osobiście patrzyłbym który kolor PCB bardziej Ci się podoba, jaki kolor będzie bardziej pasował do reszty podzespołów podzespołów. TO są 2 równorzędne płyty.

(Mateusz 931) #14

Wersja IP35-E ma chyba kontroler raid także.

Chociaż nie wiem różne są informacje :confused:

(piotrekplay) #15

IP35 -E nie ma RAIDu - mostek południowy ICH9

żeby był RAID potrzeba sb ICH9 R

(Bartek1103) #16

Czyli dolozyc do tego foxconna czy brac abita?? Dyskow zadnych nie bede laczyl. Oczywiscie chodzi o dyski twarde?? :stuck_out_tongue:

(Owca 92) #17

jeśli nie będziesz łączył to bierz tańszą w tym przypadku ABIT

(piotrekplay) #18

jak jest kasa bierz foxa p35a-s

płyta nie ma problemów z częstym podwójnym restartem i jest bardziej rozbudowana, ma nieco lepsze rozłożenie elementów

(Bartek1103) #19

Ale czy w o/c ida leb w leb??

(piotrekplay) #20

bardzo zbliżone do siebie wartości