Foxmail


(Bornholm) #1

na stronie http://ocm.pl jest program pocztowy Foxmail

Po otwarciu strony jest oto takie coś:

Ściągnij teraz:

1/.Foxmail 5.0

2/.Polski plik językowy

i z tego powodu moje pytania: ściągać 1 i 2 ; a może tylko samo 1 lub 2?

Jestem w tym temacie całkowitym laikiem i trudno jest mi o zajęcie jakiegoś stanowiska w tej kwestii. Od niespełna roku używam internetu oraz posiadam 2-wa konta pocztowe ; Onet i Wirtualna.Jako zupełnemu laikowi założono mi program pocztowy Outlook Ekspres, do którego skonfigurowano pocztę z Onetu, po jakimś czasie założyłem konto pocztowe w Wirtualnej. Do czego zmierzam, może po kolei:

1/. jeżeli korzystanie z kont pocztowych jest średnio aktywne, to czy jest sens używania jakiego kolwiek programu pocztowego?

2/. spotykam się często z opiniami, że Outlook Ekspres jest już programem " do niczego" { może są to oceny przesadne, ale trudno jest mi to ocenić }

3/. ostatnio zasugerowano mi program pocztowy Foxmail , z tego powodu mam pewne pytania:

a/. czy jest łatwy w instalowaniu a następnie w konfiguracji?

b/. czy jest dopuszczalne posiadanie 2-wóch programów pocztowych { chociaż przez pewien czas ; mój komputer nie jest zaśmiecony i ma jeszcze dużo miejsca }, chodzi mi o takie rozwiązanie:

  • instaluję Foxmail i konfigóruję konto z Wirtualnej

  • posiadam jednocześnie Outlook z kontem z Onetu po opanowaniu nowego programu pocztowego likwiduję Outlook po uprzednim importowaniu konta z Outlook-a do Foxmaila

4/. co przemawia za Foxmail-em


(boczi) #2

Powiem tak. Wg mnie Thunderbird będzie lepszym dla Ciebie programem. Jest prostszy w obsłudze, po polsku i jest możliwość rozszerzenia go o bardziej zaawansowane opcje. Możesz do niego zaimportować listy z Outlook Express, itd. OE nie jest taki zły, jednakże jest bardziej podatny na infekcję wirusami. Jest dopuszczalne posiadanie kilku programów pocztowych. Co do Foxmaila wiele Ci nie powiem, nie używałem tego programu, ale słyszałem, że jest dość trudny w obsłudze.


(Bornholm) #3

Z tego wszystkiego wynika,że dla osób mało zawansowanych w tym zakresie, faktycznie jest najlepszym programem pocztowym. Prawdopodobnie na niego się zdecyduję. Liczę jeszcze na informacje { linki } dotyczące jego konfiguracji i obsługi.


(boczi) #4

http://www.thunderbird.pl

http://www.mozillapl.org/forum

:slight_smile: