FPS w Enemy Territory

Dzisiaj oglądając grę jednego gracza w ET zachciało mi się sprawdzić ile mam klatek na sekundę w tej grze. Mam zablokowane na 125 fps, było dla mnie co najmniej oczywiste że przy moim komputerze (E8400 @ 3,6 ghz, 9800gx2, 4 gb ram) nie będzie żadnych spadków fps-ów, jednakże te fpsy spadały i to całkiem zauważalnie (o ok. 10-20 klatek). Kombinowałem coś w panelu nvidii, ale nie za bardzo pomogło. Proszę napisać co mam zrobić, aby było więcej klatek.

A na innych grach jest tak samo?

Możesz zacząć od reinstalu gry+czyszczenie rejestru.

Ale najpierw odpisz na pierwsze pytanie…

Szczerze mówiąc w inne gry nie specjalnie gram, tym bardziej gdybym miał sprawdzać fps.

Podaj odczyty napięć i temperatur z BIOSu i Everesta Ultimate.

Optymalizacje robiłeś?:

viewtopic.php?t=39970

viewtopic.php?f=7&t=76580

http://www.searchengines.pl/Optymalizac … t5989.html

Przeczyść kompa i rejestr CCleanerem.

Podaj cfg. kompa.Czy wcześniej gra też skakała do 10-20 FPS czy stały na wysokim poziomie?

screenyd2.th.jpgthpix.gif

Napisałem że klatki spadają O 10-20 fps, nie do 10-20 fps :wink: Wcześniej klatki też skakały, jednak nie zwracałem na to większej uwagi. I jeszcze jedno, zauważyłem że mi się trochę bios rozstroił i nie był procesor podkręcony do 3,6 GHz.

Może też coś źle poustawiałem w aplikacji nvidii?

Skakanie klatek jest normalne na każdym jednym sprzęcie.

EEee.to sorka.Nie doczytałem dokładnie ;).

Napięcia dosyć dobre, ale podaj jeszcze odczyty z BIOSu.

Grafika się trochę grzeje.Kiedy(ile komp chodził i czy grałeś w gry bądź robiłeś coś co obciąża kompa) dokonywałeś pomiarów?

BIOS od tak się raczej nie rozstraja.Może bateria siada?

Zresetuj ustawienia BIOSu ,potem wczytaj ustawienia optymalne/domyślne.

Oczywiście że jest normalne, ale nie aż tak, aby spadały mi do 100 fps w niektórych miejscach w grze, która ma 5 lat.

Ten komputer ma 3 miesiące, chyba by już bateria nie siadała? Pomiary wykonywałem po ok. godzinnej grze w ET + ok. półtoragodzinnej normalnej pracy przy komputerze (przeglądarka, gg itp.). Z tego co wiem to “ta grafa tak już ma”, chodzi mi w tym momencie o temperatury. Podać odczyty temperatur z biosu?

Temp + napięcia.

temptl5.jpg

Jak ma zablokowane FPS’y w ET, to przecież wyłączy Vsync i od razu mu jakiś program z OSD pokaże (np. Fraps), można też użyć tzw. TIMEDEMO w grze, które liczy klatki.

Druga rzecz to w konsoli w grze ustawić parametr maxfps. Z tego co kojarzę to w multi jest ustawiony na sztywno na 125FPS max limit żeby gra był fair :slight_smile:

Można w konsoli wpisać cg_drawfps 1 i pokazuje fps-y. Nie ma nic ustawione na sztywno, można mieć fps ile się chce :wink: