Fps

(Marcin Obala) #1

Jak w temacie. Jak wyłączyć ograniczenie. Moja karta graficzna (sterowniki?) blokują przy 100 FPS. Nie da rady wyciągnąć więcej.

Karta Sapphire Radeon 9200 Atlantis

Sterowniki Omega bazujące na Catalyst 6.3

I jeszcze jedno dotyczące tego samego. Mój kolega ma GeForce 5200 FX i mu blokuje się na 60 FPS. Sterowniki ma najnowsze nie pamiętam jaka to wersja. No to wiecie o co chodzi ?? :slight_smile:

(Zolciak) #2

Synchronizacja pionowa ??

(Marcin Obala) #3

Gdy jest włączona blokuje się na 85 FPS przy wyłączonej 100 FPS.

(Michcio22) #4

Ja jedynie znam taki sposób :slight_smile: seta com_maxfps "125" można sobie tą komendą ustawić ograniczenie FPS na ile chcesz, wiem że to działa w takicg grach jak enemy territory czy call of duty, w innych też powinno działać.

(Marcin Obala) #5

W grach mam ustawione 9999 i tak blokuje na 100

(Dod) #6

więc więcej poprostu nie możesz wyciągnać lub gra ma bugi :stuck_out_tongue:

(Kiepas) #7

Spróbuj zmierzyć liczbe FPS'ów np. frapsem

(Marcin Obala) #8

Wyłącza się gra gdy mam włączonego Frapsa ale mam właczonony Ati Tray Tool i on też ma opcję wyświetlania ilości FPS i jest 100. I nie chodzi o to, że nie wyciągnie więcej. Lekko wyciągam 100 i wygląda to tak jakby chciało więcej ale nie mogło :stuck_out_tongue:

(Zolciak) #9

A ta większa liczba w jakimś konkretnym celu czy raczej nie ?? Bo nie wierze, że wyczujesz różnice między 80 a 100 a powyżej 100 jest już praktycznie i teoretycznie nie możliwe...

(Marcin Obala) #10

Mi więcej nie jest potrzebne :stuck_out_tongue: ale pytam też się w imieniu mojego kolegi (czyt. 1 post) bo u niego blokuje się na 60 FPS

(Zolciak) #11

Że też mu nie wystarcza... Gram w ET na com_maxfps 43 i jest lajtowo ^^

(Dod) #12

Wydaje mi się że to zależy jeszcze od gry, w CS'ie był taki bug że nie można było wyciągnąć więcej niż 60 fpsów na danej mapie (tzn. pokazywało cały czas 60 choć było więcej :P)

(Marcin Obala) #13

Chodzi właśnie o CS'a :stuck_out_tongue_winking_eye: mi wyciąga 100 mu wyciąga 60 a komputer ma lepszy od mojego. Pamiętam jeszcze przed formatem coś grzebałem i wyciągałem 255. Teraz jest spowrotem 100.

(Kiepas) #14

Jak masz monitor 85Hz a 100FPS to tak naprawde nigdy tych 100 nie "zobaczysz" :slight_smile: