FPS'y w grach a monitor

Witam!

 

Do tej pory nie przejmowałem się małą liczbą FPS’ów w moich grach, ale stwierdziłem, że procek w ogóle nie obciążony; Ram też jest OK to czemu by nie podnieść FPS’ów. I tu pojawia się moje pytanie, gdyż nie wiem czy jest to uwarunkowane monitorem ale przy mniejszej rozdzielczości mam więcej FPS’ów niż na full screeni’e. Mam prośbę: czy mógłby mi ktoś podać sposób na tą “przypadłość” tzn. może jest sposób w ustawieniach systemu na coś takiego?

 

Z góry pozdrawiam i dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Przy mniejszej rozdzielczości jest więcej FPS, bo karta graficzna ma mniej elementów do wyrenderowania. A im mniej elementów do wyrenderowania, tym mniejsze zużycie procesora karty graficznej = więcej FPS.

Cześć,

 

Zapewne masz za słabą kartę graficzną aby uruchomić grę na większej rozdzielczości, ze wszystkimi detalami etc.

Ilość FPS zależy przede wszystkim od jakości i mocy obliczeniowej karty graficznej. To, że jest dużo RAM-u lub procesor nie jest obciążony o niczym nie świadczy. Karta graficzna zajmuje się w większości grafiką i to głównie od niej zależy płynność animacji. Jeśli zmniejszysz rozdzielczość automatycznie karta graficzna ma mniej “rzeczy” to przetworzenia, więc robi to szybciej i stąd wynika to, że masz więcej FPS.

Ok, Wielkie dzięki wszystkim za posty i temat uważam za zamknięty.