Fraps a Laptop + Dziwna(?) Vista

Witam, jestem fanem gier komputerowych przez co skłoniłem się już wielokrotnie do stworzenia krótkich filmów na ich temat. Do tej pory używałem komputera stacjonarnego w konfiguracji GeForce 3 ti200, 1 gb ram, Athlon 1800XP+ z systemem operacyjnym windows XP proffesional, co pozwoliło mi na osiągnięcie przykładowo takiej jakości filmu: http://www.youtube.com/watch?v=QRwWbkWVw0Y

Wczoraj odebrałem nowego laptopa w konfiguracji Intel centrino core 2 duo 2,1ghz 3mb cache, GeForce Go7300 256mb DDR2, 2Gb RAM, nominalna rozdzielczość WSXGA+ 1680x1020 i oryginalnie zainstalowanym Microsoft Windows Longhorn Home Edition i tu jakaś dziwna wersja bo w programie AIDA32 pokazuje “6.0.6000 (Longhorn beta)” czy mam się martwić tym beta?? No jeśli nie to chodzi mi o następujący problem:

Próbowałem nagrać jakąkolwiek scenę z gry w którą ostatnio gram: “Live For Speed” programem “Fraps” w wersji 2.9.4, normalnie przy średnich ustawieniach graficznych i rozdzielczości 1280x800 mam min 55, max 100fps, włączając nagrywanie drastycznie spada do 7-8fps i nie ma znaczenia jak dużą liczbe detali i głębokość bufora Z oraz antialiasingu musi przetworzyć procesor karty graficznej, poprostu nie ma wiecej jak 8 fps a mniej niz 7, kiedy we frapsie ustawiam nagrywanie bez dzwieku w polowie rozdzielczosci, w grze ustawiam rozdzielczosc 1024x768(nie pasującą do mojego panoramicznego ekranu) bez nagrywania nie ma mniej niz 80fps, a po wlaczeniu nagrywania spada do 15, w czym problem?? Czy to mozliwe, że przez vistę? w porównaniu z moim komputerem stacjonarnym laptop jest z 4 razy wydajniejszy, ale ma problem z nagrywaniem. Próbowalem wyłączać wszystkie programy, mam najnowsze codeki i sterowniki, i nic, nie wiem co robić, z tego co wiem inni nie mają takich problemów z windowsem Vista i Frapsem, nawet przy słabszej konfiguracji sprzętowej.

A czy sprawdzałeś na stronie producenta Frapsa czy jest on kompatybilny z Vistą ?

Albo to jest bardzo wczesna wersja visty (alpha) albo pirat.

Sprawdź jeszcze we właściwościach systemu.

EDIT: Przepraszam, pomyłka. Zapomniałem, że AIDA tak wyłaśnie wyświetla Vistę Home Premium :wink:

Oczywiście, wszystko zgodne, najnowsza wersja, nawet z Vistą x64 działa