FreeBSD - download i instalacja

Jak zna ktoś link na ftp z FreeBSD do ściągnięcia(chodzi mi o najnowszą wersję) niech pisze.

Jeszcze jedno, jeżeli ma ktoś w wordzie jak zainstalować ten system niech też pisze. W necie jest instalka krok po kroku ale mi chodzi głównie o cały dokument napisany w wordzie gotowy do wydruku. Albo też może ktoś mieć książkę zeskanowaną.

Z góry dzięki! !!

A co to serwery freebsd.org nie działają?? A może gugla wyłączyli ?? :shock:

ftp://ftp.freebsd.org/pub/FreeBSD/relea … MAGES/5.3/

A widziałeś stronę? I to co jest napisane w stopce? ( This, and other documents, can be downloaded from ftp://ftp.FreeBSD.org/pub/FreeBSD/doc/)

ftp://ftp.freebsd.org/pub/FreeBSD/relea … MAGES/5.3/ ten link widziałem tylko nie wiedziałem jednego i dalej nie wiem które ściągnąć czy to co podaleś(i386) czy coś innego ftp://ftp.freebsd.org/pub/FreeBSD/releases/ jest tego trochę jakieś amd alpha itd co to oznacza ?

A widziałeś tę stronę? I to co jest napisane w stopce?

widziałem tylko nie widziałem tego

ftp://ftp.FreeBSD.org/pub/FreeBSD/doc/

To wersje dla różnych architektur.

Ty masz pewnie normalnego peceta z procesorem AMD lub Intel, prawda? Więc ściągaj x86 (zamiast “x” może być 3, 4, 5, 6 dla nowszych modeli procesorów; tu akurat jest 386).

a wiesz może skąd można ściągnąć plik pdf (instalację FreeBSD krok po kroku)?

Nie znalazłem niczego takiego. A na serwerze FreeBSD handbook jest tylko po angielsku, niestety.

Nie prościej będzie po prostu skopiować zawartość pomocy online do edytora tekstu?

sorrki, że zadaję głupie pytania, które już mogą być tu na forum albo gdziechś indziej. Problemem moim są teraz partycje, zrobiłem partycje dla FreeBSD ale przez przypadek nacisnąłem D i wywaliłem partycje dla win98 i straciłem windowasa a BSD jak nie było tak nie ma partition magic nie wykrywa tej partycji. Nie rozumiem przy instalacji fbsd tylko tego momentu z partycjami, nie wiem jak co ustawić, tam na początku robi się partycje, a później też trzeba wybrać jakąś partycje. Jeżeli wie ktoś jak to ustawić niech pisze tylko nie podawajcie mi linków google albo innych stron. Win 98 już spowrotem zainstalowałem mam na nim dwa dyski C: i D: i 5GB wolnych dla BSD. Nie chcę znowu utracić danych na win98 i jak ktoś mógłby ten proces przed instalacyjny dokładnie opisać byłbym wdzięczny.

Update:

ftp.freebsd.org od kiedy to jest na hasło ??

skąd można je zdobyć ?

ftp://ftp.FreeBSD.org/pub/FreeBSD/doc/ dokładnie ten link

Nie jest na hasło. Jeśli logujesz się z wiersza polecenia musisz podać standardowy login ftp i adres e-mail jako hasło.