Freemake Video Converter - opóźniony dźwięk

Witam, ostatnio robię kilka rzeczy FRAPS-Youtube i jak wiadomo, aby taki film nadawał się na ten serwis, najpierw trzeba go skonwertować. Idealnym rozwiązaniem dla mnie jest program w tytule, niestety mam z nim pewien problem, a mianowicie już po skonwertowaniu, filmik ma opóźniony dźwięk, z tego co zauważyłem, o około sekundę. Wiąże się to z jedną rzeczą - w skonwertowanym filmiku, zazwyczaj w początkowych sekundach, mam tak jakby sekundową pauzę-ciszę. Po prostu przez sekundę nic nie słychać, tylko cichy szum, po czym dźwięk zostaje na nowo wznowiony. Prawdopodobnie przez to mam to opóźnienie, niestety nie jestem w stanie odgadnąć, w czym leży przyczyna. Próbowałem różnych opcji, m.in. avi, mp4 itd., bawiłem się ustawieniami bitrate, formatami dźwięku - na nic to, pauza ta zawsze występuje. Dlatego potrzebowałbym pomocy - w czym leży przyczyna? Próbowałem też innych kodeków, obawiając się, że to w nich leży przyczyna - niestety nic to nie daje.

Ogólnie, prosiłbym tylko o nie polecaniu programów alternatywnych - znam FormatFactory, znam VirtualDub, program bardzo dobre, jednak w moim przypadku, najwygodniejszy byłby właśnie Freemake Video Converter.

No właśnie nie wiem. Nagrywasz Frapsem grę i chcesz wrzucić na YT? Podaj więcej szczegółów.

Tak, nagrywam grę Frapsem, potem ją konwertuję do normalnych rozmiarów, po czym skonwertowany filmik ma ten problem, który opisuje wyżej.

A filmik z frapsa jakimi koderami audio i wideo jest skompresowany?

Jeśli chodzi o wideo, to próbowałem standardowego h.264, xvid czy mpeg4 - nie czyniło to żadnej różnicy

Audio - mp3 i ac3 również nic nie wniosło do rozwiązania mego problemu :frowning:

Może spróbuj audio bez kompresji.

Ale uściślijmy najpierw :wink: Filmik z frapsa jest OK?

Filmik z Frapsa jest OK. Co do nie kompresowania audio - nie skonwertowane audio, w przypadku kilkunastominutowego filmiku z FRAPSA, potrafi zająć nawet 200-300mb :slight_smile: Więc nie wiem czy to do końca dobry pomysł, bo sam skonwertowany obraz, zajmuje zazwyczaj ok. 200-250mb (z kilkunastu GB, zależy od tego, jaką jakość chcemy). A już w przypadku kompresji, audio zajmuje zazwyczaj ok. 10-20mb, więc różnica jest spora.

Ale ogólnie - to nie jest tak, że ja nie jestem w stanie osiągnąć interesującego mnie efektu - przykładowo mogę osobno wyciąć sobie audio, skompresować sobie do mp3 itd. Tu nie o to chodzi, że ja nie jestem w stanie tego zrobić. Bardziej o to, że raz - zastanawia mnie dlaczego FVC robi mi takie jaja, dwa - w momencie gdyby wszystko mi w nim hulało, zaoszczędziłbym trochę czasu, a tak muszę to robić ręcznie. Tylko o to mi chodzi.

Hmm… Chyba powinieneś skontaktować się z FVC. :expressionless:

Nie wiem dlaczego bardziej zależy Ci na używaniu jakiegoś programu. niż na dobrym efekcie.

Kompresowanie do kodeków stratnych xvid/mp3 na żywo, może sprawiać problemy.

Poza tym utrata jakości. Jeżeli nagrywasz coś po późniejszej obróbki wybierz raczej kodery bezstratne.

Ja używałem do wideo Lagarith, a audio bez kompresji.

Cięcie i skalowanie (kilka algorytmów do wyboru :slight_smile: ) w VirtualDubie.

Zapis w xvid/mp3.

Dodatkowo, jeżeli zainstalujesz avisynth proces można jeszcze bardziej zautomatyzować poprzez skrypty.

I masz władzę nad każdą ramką danych. :smiley:

Powodzenia.