Freespire... Instalował ktoś ten OS?

Witam wszystkich :slight_smile:

Mam kilka pytań odośnie tej dystrybucji:

  1. Czy ktoś już ją instalował i co lepiej zainstalować Debiana czy Freespire ?

  2. Freespire bazuje na Debianie a instalacjie pakietów można wykonać za pomocą polecenia apt-get. I czy repo są do tej dystrybucji jakieś specjalne repo czy można instalować na niej pakiety z repo Debiana ?

  3. Jakie ma wymagania ten OS ? Czy ruszyłby na 128MB RAM i Duronie 1000mhz ??

Z góry dziękuje i pozdrawiam wszystkich :slight_smile:

Freespire jest darmową wersją Linspire, bez komercyjnego supportu i zamkniętych programów (które pewnie można sobie później zainstalować).

Freespire bazuje na debianie i obowiązują jego paczki, repozytoria i wszystko pozostałe.

Mniej więcej takie, jakie ma Debian z Kde i resztą softu (jakieś office’y, playery i inne rzeczy). Linux ogólnie jest ‘łakomy’ na pamieć, więc 128MB może być za mało. Trzeba będzie ‘odchudzić’ system i zastosować lżejsze środowisko graficzne/menedżera okien.

Odrazu po instalacji zainstalowałbym Xfce :slight_smile:

docamon a ty masz Freespire ?

PS. Dzięki za udzielelenie informacji na temat tego Linucha :slight_smile:

Nie, nie mam, ale mam pewne obycie z systemami debianopodobnymi :wink:

docamon a mógłbyś mi polecić jakieś ciekawe i dobre dystrybucje debianopodobne oprócz Ubuntu, Freespire i samego Debiana ? :slight_smile:

Znasz pewnie dystrybucje LiveCD oparte na Debianie takie jak: :arrow: KNOPPIX, :arrow: cdlinux.pl czy :arrow: Damn Small Linux. Każdą z nich można zainstalować na dysku. DSL jest polecany głównie na słabe komputery. Z innych distr jest :arrow: MEPIS (z domyślnym KDE), który obecnie bazuje na Ubuntu. Zawiera swoje własne narzędzia, dzięki którym IMHO jest bardziej dopracowany niż Kubuntu. Łatwe w zarządzaniu, lekkie i z dużym ‘ubuntowskim’ repozytorium jest :arrow: Xubuntu. Ciekawą alternatywą może być :arrow: KANOTIX, którego paczki są domyślnie kompilowane pod i586, dzieki czemu możemy odczuć wzrost wydajności i szybkości systemu.

BTW

PS Pozdrawiam i życzę trafnego wyboru (sam obecnie szukam złotego środka ;)).

Również pozdrawiam i życze trafnego wyboru :wink:

PS. Właśnie mam Xubuntu od miesiąca, komfortowo mi sie na nim pracuje lecz już mi sie troche znudził i szukam czegoś równie ciekawego :slight_smile:

Sorki, że się powtarzam, ale mam problem z uruchomieniem Freespire Live! !!

http://wiki.freespire.org/index.php/Release_Notes Gdzieś tak w 1/3 strony masz napisane co robić.

Pozdrawiam