Freez obrazu lub wyłączanie obrazu - co może byc powodem?

([X]) #1

Mam takie pytanie :slight_smile: od jakiegoś czasu mój komputer ma takie odchyły nie wiem czym to jest spowodowane. Zauważyłem ze gdy jest przeciążenie na grafikę czyli odpalam jakąś grę np Silkroad to 15 min jest odpalona a czasem nawet nie tyle i nagle na monitorze pokazują się kreski, linie... jedyne co da się zrobić to zrestartować komputer... Lub tez po prostu obraz znika niby monitor jest włączony ale komputer nie oddaje obrazu i tez trzeba res kompa... i wszystko wraca do normy... czym to może być spowodowane? ktoś miał to samo ? płyta główna lub grafika ? jakiś czas temu mi zasilacz padł może on coś uszkodził ? instalowałem mnóstwo sterowników do karty graficznej i nie pomogło...zawsze to samo

(Technik Elektro) #2

karta się przegrzewa, tudzież jest częściowo uszkodzona, sprawdziłbym czy nie ma na niej napuchniętych kondensatorów, co to za grafika ?? jaki zasilacz ??

([X]) #3

kondensatorki to są te takie cypelki ? są wszystkie ok... grafika geforce 5700FX cztero letnia już, głośno wiatraczek na niej chodzi obecnie mam zasilacz Powerteca 350 taki zastępczy kupiłem bo nowy sprzęt za niedługo będę mieć...

(Technik Elektro) #4

wiatraczek na grafice przetrzyj, nasmaruj, zasilacz niskich lotów może pracować niestabilnie stąd owe freezy.

([X]) #5

robiłem już to co napisałeś... zasilacz niskich lotów ? da się to jakoś ustabilizować :P?

(Technik Elektro) #6

tak wymieniając na fortrona 350W.

(Yamaha503) #7

Niestety nie.

Musisz kupić nowy jak chcesz mieć stabilnie.

Dobrej firmy np. Modecom MC-350

edit:

technik byłes 1-szy :stuck_out_tongue: no albo fortona wydatek z przesyłką na allegro 50 max 60zł

([X]) #8

dobra przeżyje xDD nowy sprzęt będzie na dniach xDD ten pójdzie w odstawkę :stuck_out_tongue_winking_eye: dla ciekawych jaki to będzie sprzęt można zobaczyć mam swój temat założony o nim :stuck_out_tongue: