Front Page 2003 dodaje "śmieci" do kodu HTML

Witam!

Mam niecodzienny problem, tworzę stronę www bazującą na elementach języka PHP i gdy mam np. taki kod:

">[/code]
front page podczas zapisu, bądź przejściu na tryb wysiwyg (bądź podgląd), robi coś takiego:

[code] <? include(dodaje mi nie potrzebne różne śmieci…, w tym wypadku dodał:

?"

tz. dadaje powtórzenia…, i to w dodatku niejednokrotnie, kiedy mam linki to nie dość że daje mi taki bajer to w dodatku, powtarza mi tyle razy ile przejdę w tryb projektowania

jak to wyłączyć, i gdzie…, szukałem powinno być w optymalizacji kodu, ale nie ma…,

za ewentualne odpowiedzi serdecznie dziękuję! 8)

raczej nie ma możliwości wyłączenia tego, niestety tak już jest że frontpage dodaje kod który przeważnie nie jest potrzebny. Może zmiana programu ? Mi bardzo się podobał Nvu ale niestety nie ma on wysiwyg. :wink:

nie korzystaj z WYSIWYG, one generują nadmiar niepotrzebnego kodu…

a jeśli już koniecznie chcesz WYSIWYG to polecam WYSIWYG Web Builder

FrontPage był do tej pory świetny, ale mnie zawiódł :(, a SharePoint Designer 2007 też tak robi?, albo “Dramver” od Adobe?

ja mam Dreamweaver 8 i chyba nic nie dodaje… polecam program bo jest wypaśny :wink:

mam trail, ale nie chce mi otwierać mojej strony…, praktycznie w ogóle nie tworzy “wysywingu” dla niej…, dla reszty w zasadzie też jakoś tak topornie, no ale cóż mam go dopiero 2 godziny :slight_smile:

modrih Polecam Pajączka 5 NxG wersja Standard 5.61 licencja komercyjna. Program był dołączony do Komputer świat Ekspert 12/2006

wojsmol

mam go (takich okazji się nie przepuszcza) z KŚ Niezbędnik…, ale jednak i on sam także nie wyciąga z moją stroną…, nie chodzi o to że ma błędy ale bardziej o to że jak kreowałem ją pod wygląd w FP to kiepsko to wygląda na innych, ale popatrzę (ostatnio zmieniałem design) może akurat będzie działała :smiley:

Złączono Posta : 08.07.2007 (Nie) 17:26

ooooo zainstalowałem SharePoint Designer 2007, coś mi się wydaje że będzie ok, jak dla mnie :smiley:

Mam wielki problem…robiłem stronkę na front page wszystko na domyślnej przeglądarce działało…dowiedziałem się jednak że FP tworzy kod html tylko pod Internet Explorer…czy jest podobny program do front page, który tworzy kod pod wszystkie przeglądarki…a może ktoś mi przerobi tę stronkę…

Jest to pilna sprawa

Jest. Nazywa się “notatnik”. W nim zrobisz stronę na wszystkie przeglądarki, systemy, komputery i we wszystkich możliwych technologiach.

Wiem…ale trzeba się dobrze znać na html…

To się źle dowiedziałeś.

FrontPage korzysta z kontrolki IE. Jeśli ci to nie odpowiada, skorzystaj z edytorów, które umożliwiają podpięcie kontrolki Mozilli :wink:

Taa, kolejny specjalista, który klepie kod w systemowym Notatniku… Szkoda, że to cudo techniki z najzwykleszym kodowaniem ma problem.

A masz link do tej kontrolki…napisz jak zrobić żeby stronką śmigała…a czy teraz mogę przerobić ten kod aby wszystko śmigało tez na Mozilli czy od nowa robić stronkę…

Oczywiście, WYSIWYG są znane z nadmiarowego kodu. Przełącz się w tryb tekstowy i usuń zbędne znaczniki… Powodzenia :stuck_out_tongue:

Ja się na tym nie znam zbytnio…może ktoś mi to zrobi??

Ponieważ PHP działa po stronie serwera.

A jaki problem zainstalować interpreterek lokalnie i jednak mieć WYSIWYG?

Wasacz daj linka do tej kontrolki która tworzy html pod Mozillę…

Info: kontrolka nie tworzy HTML, a jedynie wyświetla strony, upraszczając.

Czyli jeśli zrobiłem stronkę w front page i nie działa w mozilli…to ta kontrolka sprawi że stronka będzie śmigać w Mozilli…???